Gorące tematy

4 mln zł od CD Projekt na walkę z koronawirusem. Do kogo trafią pieniądze?

koronawirus

gettyimages.com/ dowell

Gorące tematy

4 mln zł od CD Projekt na walkę z koronawirusem. Do kogo trafią pieniądze?

koronawirus

gettyimages.com/ dowell

Szlachetny gest największego polskiego producenta gier. Na walkę z koronawirusem firma CD Projekt przekazała cztery miliony złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z majątku zarządu i głównych akcjonariuszy. "Wasza ciężka praca to dla nas inspiracja"- pisze firma o pracownikach służby zdrowia.

CD Projekt Red pomaga w walce z pandemią

Walka z koronawirusem nadal trwa. Zarówno celebryci, jak i duże firmy angażują się w pomoc finansową. Szlachetnym gestem wykazał się również CD Projekt Red .

Polski producent gier na walkę z epidemią przekazał 4 miliony złotych. Pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoją cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP

- wyjaśnia CD Projekt Red. 

Połowa przekazanej kwoty pochodzi z budżetu firmy, a połowa z majątków zarządu i głównych akcjonariuszy. 
Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT. Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze - wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!

-  podkreśla firma w wydanym oświadczeniu.  

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy aktywnie pomaga w walce z koronawirusem.  Doposaża placówki medyczne w łóżka do intensywnej terapii oraz Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej.

Kilka dni temu sfinalizowany został zakup 150 łóżek do intensywnej terapii, z kolei w weekend Fundacja złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB), zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych wirusem. W trybie przyspieszonym dokonywany jest również zakup specjalistycznego analizatora laboratoryjnego do Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi, który pozwoli na analizowanie większej ilości testów na koronawirusa

- czytamy na stronie WOŚP.

CD Projekt Red

CD Projekt Red to polski wydawca oraz producent gier komputerowych. Swoje siedziby posiada zarówno w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, jak i Los Angeles.

Pierwszym tytułem studia był "Wiedźmin", czyli gra oparta na serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł ukazał się w 2007 roku na PC. W 2011 roku powstała kontynuacja – "Wiedźmin 2: Zabójcy królów" na PC, a rok później jej wersja na konsolę Xbox 360. Najnowsza gra studia to "Wiedźmin 3: Dziki Gon", która wydana została w 2015 roku. 

Zobacz też:

Najświeższe informacje na temat koronawirusa znajdziesz na tvn24.pl
Co sądzisz o tym artykule?
70
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0