Świat

Co przyciąga turystów do Canal d’Amour?

Kanał Miłości, Sidari

AndrijTer/Getty Images

Świat

Co przyciąga turystów do Canal d’Amour?

Kanał Miłości, Sidari

AndrijTer/Getty Images

Canal d’Amour, czyli Kanał Miłości, znajduje się na wyspie Korfu i uważany jest za jej najciekawszą atrakcję. Miejsce nadaje się zarówno do samotnego wypoczynku, jak i rodzinnych wakacji. Sprawdź, co ciekawego oferuje.

Turyści przyjeżdżający na wyspę Korfu bardzo często spędzają czas właśnie nad Canal d’Amour. Miejsce ma wiele walorów, które sprawiają, że jest jedyne w swoim rodzaju.

Gdzie znajduje się Canal d’Amour?

Jego spolszczona nazwa to Kanał Miłości i jest to najbardziej popularne wśród turystów miejsce na całej wyspie Korfu. Ten kanion z błękitną wodą znajduje się w jej północnej części, w miejscowości Sidari. Większość turystów przylatujących w to miejsce nierzadko spędza tam cały urlop. Samo miasteczko jest pełne przeróżnych atrakcji – to typowa turystyczna osada, z dużą liczbą barów, restauracji, hoteli oraz lokali, gdzie wieczorową porą można miło spędzić czas. Sidari ma kilka zalet, które sprawiają, że turyści lubią tu przyjeżdżać. Jedną z nich jest dobre połączenie autobusowe, pozwalające na swobodne przemieszczanie się pomiędzy Sidari a Korfu. Drugą największą atrakcją jest rzecz jasna Canal d’Amour . Północna część wyspy oferuje wiele ciekawych miejsc, w których można spokojnie wypocząć. Pełno tu zatoczek, kanałów i skał wyglądających jak wyrzeźbione przez wprawnego artystę. Kanał Miłości to także jedno z tego typu miejsc.

Jak wygląda Canal d’Amour?

Kanał Miłości znajduje się pomiędzy dwoma piaskowcami i powstał w wyniku działania fal napierających na strukturę skalną. Przesmyk otaczają złociste klify piaskowca. Nie należy ulegać jego malowniczości, gdyż wbrew pozorom miejsce nie nadaje się do kąpieli. Kanał jest wąski i niewygodny, a pływanie w nim wiąże się z ogromnym ryzykiem. W Sidari panuje przesąd, że każdy, kto przepłynie Canal d’Amour, będzie miał szczęście w miłości. Zabobon warto jednak potraktować z dystansem, gdyż w przeciwnym wypadku może się to nawet skończyć tragedią. Dużym wyzwaniem jest już zejście do Kanału Miłości. Aby to zrobić, trzeba opuścić się na linie na półkę skalną, co grozi upadkiem ze sporej wysokości.

W jaki sposób dostać się do Canal d’Amour i jak się tam poruszać?

Najłatwiejszym sposobem dostania się na wyspę Korfu jest podróż samolotem . Można tam dolecieć z Poznania, Warszawy, Katowic i Rzeszowa. Koszt biletu może być naprawdę niski, o ile kupi się go odpowiednio wcześniej. Na wyspę kursują również samoloty z Berlina. Samolot nie jest jednak jedynym środkiem transportu umożliwiającym nam dostanie się na Korfu, a potem do Canal d’Amour. Można pojechać tam także samochodem – to dobra alternatywa dla osób bojących się latać. Na wyspę najlepiej dotrzeć przez Albanię i wsiąść w Sarandzie na prom do Korfu. Nie jest to jedyna możliwa droga, gdyż na wyspę można dostać się także bezpośrednio z greckiej Igoumenitsy. Podróż samochodem daje także więcej niezależności, a w przypadku kompletu pasażerów w aucie pozwala zaoszczędzić na paliwie.

Osoby, którym nie wystarczy sama wizyta nad Canal d’Amour, mogą wyruszyć na zwiedzanie całej wyspy. Każdy, kto ma w planach tego typu aktywność, powinien rozważyć wyjazd własnym autem. To najwygodniejsza z możliwości, gdyż na tamtejszych drogach ruch jest mały. Można jednak wypożyczyć auto na miejscu . Problemów nie powinno być również z szukaniem miejsc parkingowych. Warto jednak pamiętać, że uliczki na Korfu są dość wąskie i czasem trudno na nich minąć się z innym autem. Nieco kłopotów może przysporzyć także manewrowanie. Aby uniknąć tych problemów, można wypożyczyć skuter – koszt usługi jest zazwyczaj dwa razy tańszy niż wynajem auta. Wyspa Korfu jest mała, więc spokojnie można ją w całości zwiedzić, podróżując skuterem.

Z Sidari do innych miast można dostać się autobusem , który jednak może się spóźnić, a na wakacjach przecież nikt nie chce tracić czasu.

Jakie są inne atrakcje na Korfu oprócz Canal d’Amour?

Canal d’Amour w Sidari to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy, lecz w jej okolicach znajdują się nie mniej ciekawe obiekty. Jednym z nich jest Laguna Korission, czyli jezioro przybrzeżne , rozciągające się na długość około 5 km. W jego wodach mieszkają żółwie morskie, jaszczurki, a wokół znajdują się piaszczyste plaże . Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym w Canal d’Amour spodobały się kolor wody i spokój. Laguna Korission oferuje również krystalicznie czystą wodę, w sam raz nadającą się do kąpieli. Warta odwiedzenia jest także Kerkira, czyli stolica wyspy . Znajduje się tam wiele zabytków, a dużym powodzeniem cieszy się malownicze stare miasto, pełne wąskich uliczek, wijących się pomiędzy Neo Frourio i Paleo Frourio, czyli weneckimi warowniami.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dziesiątki delfinów w pościgu. Próbowały nadążyć za łódką?

Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0