Newsy

By wygrać konkurs piękności, zdecydowała się na oszustwo. Grozi jej za to 16 lat więzienia

iStock/Getty Images Plus

Newsy

By wygrać konkurs piękności, zdecydowała się na oszustwo. Grozi jej za to 16 lat więzienia

iStock/Getty Images Plus

Wiele dziewczynek marzy, by ktoś założył im koronę na głowę i powiedział: "jesteś najpiękniejsza w całej szkole, mieście czy kraju". Czasem to marzenie pokrywa się również z marzeniami ich matek, które dla szczęścia swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko.

Tak właśnie stało się w Tate High School w Gonzalez na Florydzie. Emily Rose Grover włamała się do systemu szkolnego, żeby mieć dostęp do akt wszystkich uczniów. Nie zrobiłaby tego bez pomocy matki, 50-letniej Laury Rose Carroll, wicedyrektorki placówki. Kobiety miały korzystać z kont innych osób w celu oddania fałszywych głosów w konkursie piękności, by zapewnić nastolatce zwycięstwo.

Nie były wystarczająco ostrożne

Nastolatka i jej mama wpadły przez własną nieuwagę, ale i bezmyślność. Najpierw Emily zaczęła chwalić się przyjaciółkom, że korzystała z komputera matki, by mieć pewność, że zwycięży. Plotki dotarły do władz szkoły, które zgłosiły sprawę, prosząc policję o sprawdzenie, czy ktoś miał nieautoryzowany dostęp do kont setek uczniów.

- Dochodzenie wykazało, że Carroll, zastępczyni dyrektora w Bellview Elementary School, i jej córka, uczennica w Tate High School, miały dostęp do kont uczniów – napisano w oświadczeniu. - Agenci odkryli dowody nieautoryzowanego dostępu do kont połączonego z telefonem komórkowym Carroll, a także komputerami powiązanymi z ich miejscem zamieszkania, z łączną liczbą 246 głosów oddanych na Emily w konkursie piękności - ujawnił FDLE (Departament Egzekwowania Prawa Florydy).

Grozi im 16 lat więzienia

Sprawa jest na tyle poważna, że i konsekwencje okazały się dotkliwe dla obu pań. Carroll za złamanie przepisów została zwolniona i umieszczona w więzieniu, natomiast 17-letnia Emily -  wydalona z Tate High School i przeniesiona do Regionalnego Ośrodka dla Nieletnich Escambia.

Zarówno matce, jak i córce, postawiono kilka zarzutów, w tym: bezprawne użycie urządzenia komunikacyjnego; wykorzystywanie danych osobowych do celów przestępczych i zmowa w celu popełnienia tych przestępstw. Grozi im 16 lat więzienia. Emily będzie sądzona jak dorosła osoba, gdyż już osiągnęła pełnoletność. Musiała zrzec się także tytułu najpiękniejszej dziewczyny w szkole.

Zobacz także:

Siostry Mancewicz udowadniają, że można pracować z rodziną. "Śmieją się z nas, że jesteśmy 'Kartacziankami', od podlaskich kartaczy

Billie Eilish po metamorfozie zaskakuje na okładce "Vogue'a". Nastolatka pobiła rekord polubień w 6 minut

79 proc. Polaków nie akceptuje swojego wyglądu. "Media społecznościowe robią bałagan w głowie"

Obejrzyj również: Miss Polski Nastolatek 2020


dziendobry.tvn.pl/x-news

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0