Newsy

Burze i gradobicie. IMGW i RCB ostrzegają

Gradobicie

Fot. Getty Images/sassy1902

Newsy

Burze i gradobicie. IMGW i RCB ostrzegają

Gradobicie

Fot. Getty Images/sassy1902

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Według prognoz mogą tam wystąpić gwałtowne burze z gradem.

RCB ostrzega

Zachodnia i centralna Polska znajdzie się pod wpływem frontu burzowego. Ostrzeżenie przed bardzo silnymi burzami z gradem dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Trzy województwa z ostrzeżeniami drugiego stopnia

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i lubelskim.

Alert pierwszego stopnia dla pięciu województw

Alert pierwszego stopnia ostrzegający przed burzami z gradem obowiązuje również w województwach: śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenie przed upałem dla województwa lubelskiego

Ponadto w woj. lubelskim nadal obowiązuje alert drugiego stopnia przed upałem.

Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0