Profilaktyka zdrowia

Bulimia zniszczyła jej zęby. Po tym zabiegu  może się szeroko uśmiechać

Sylwia Krawczyk jest trenerem personalnym i instruktorką krav magi. Jakiś czas temu pokonała bulimię, która zostawiła jej przykrą pamiątkę – zniszczone zęby. Dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, odzyskała piękny uśmiech. Jak jej życie zmieniło się po zabiegu? Sylwię i doktora Armando Lopesa z Malo Clinic gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Przypadek Sylwii

Trenerka krav magi Sylwia Krawczyk przez siedem lat chorowała na bulimię. Wymiotowała po kilkanaście razy dziennie i nie zawsze mogła potem umyć zęby. Kwasy żołądkowe zaczęły więc robić spustoszenie w jej jamie ustanej. Dwa zęby straciła także w czasie sparingów.

Mam na co dzień dużo kontaktu z ludźmi i – żeby nie pokazywać im swoich zębów – musiałam uśmiechać się przez zamknięte usta, co mnie bardzo ograniczało, ponieważ zawsze byłam pogodna.

– powiedziała.

Z powodu ubytków Sylwia zdecydowała się na częściową protezę. Niestety nie została ona dobrze dopasowana – uciskała i wchodziło pod nią jedzenie.

>>> Zobacz także:

Proteza wywoływała u niej stres. Nowe zęby odmieniły jej życie

Zaburzenia odżywiania - kompulsywne objadanie się. Jak sobie pomóc?

W końcu z pomocą przyszli jej specjaliści z Malo Clinic Warsaw, którzy dzięki innowacyjnej technice All-on-4™ Malo Clinic Protocol przywrócili kobiecie piękny uśmiech.

Samego zabiegu się nie bałam, wszystko przebiegło niezwykle sprawnie i nic mnie nie bolało. Teraz jestem miesiąc po operacji. I non stop się uśmiecham. Mam już pięć kolorowych, głównie czerwonych szminek. Jestem inną osobą, bardziej pewną siebie, otwartą. I zawsze uśmiechniętą. Czuję się kompletna i cała. Z nowym życiem, choć zmieniły się tylko zęby.

- powiedziała Sylwia.

Metoda All-on-4™ Malo Clinic Protocol - na czym polega?

Metoda All-on-4™ Malo Clinic Protocol opiera się na wykorzystaniu czterech implantów, które umieszczane są bezpośrednio w kości szczęki. Implanty wykonane są z tytanu, materiału biokompatybilnego – obojętnego dla ludzkiego organizmu. Nie są więc rozpoznawane jako ciało obce i nie ma możliwości ich odrzucenia przez organizm. Implanty w sposób trwały integrują się z kością i stanowią idealne rozwiązanie, które może służyć pacjentowi przez dekady. Pojedynczy implant stanowi podstawę dla korony, która zastępuje utracony ząb.


Stały most z 12 zębami, oparty na czterech implantach instalowany jest już w dniu wykonania zabiegu. Część chirurgiczna zabiegu może trwać zaledwie 30 minut (czas zabiegu zależny jest od stopnia złożoności przypadku). Zabieg ten w 100 proc. przypadków nie wymaga przeszczepu kości, lub innego działania rekonstrukcyjnego w obrębie dolnej lub górnej szczęki. W przypadku pacjentów, u których nastąpił znaczny zanik kości szczęki, implanty zakotwiczane są w kości jarzmowej, która jest częścią czaszki.

Metoda ta pozwala na odbudowę pełnego uzębienia podczas tylko jednego zabiegu. Poza wieloma innymi zaletami All-on-4™ Malo Clinic Protocol pozwala uniknąć bolesnego przeszczepu oraz odbudowy kości. Znacząco skraca czas rekonwalescencji (z kilku, a nawet kilkunastu miesięcy do jednego dnia).


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
5
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
22.03.2019
Anna
Jeszcze raz musiałam obejrzeć materiał, bo nie mogłam uwierzyć, że kilkulatkom pozwala się na bezpośrednie starcia na treningu.
Wygląda to strasznie i żadne ochraniacze nie uzasadnią takich metod treningowych u dzieciaków w tym wieku.