Profilaktyka zdrowia

Bulimia zniszczyła jej zęby. Po tym zabiegu  może się szeroko uśmiechać

Profilaktyka zdrowia

Bulimia zniszczyła jej zęby. Po tym zabiegu  może się szeroko uśmiechać

Sylwia Krawczyk jest trenerem personalnym i instruktorką krav magi. Jakiś czas temu pokonała bulimię, która zostawiła jej przykrą pamiątkę – zniszczone zęby. Dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, odzyskała piękny uśmiech. Jak jej życie zmieniło się po zabiegu? Sylwię i doktora Armando Lopesa z Malo Clinic gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Przypadek Sylwii

Trenerka krav magi Sylwia Krawczyk przez siedem lat chorowała na bulimię. Wymiotowała po kilkanaście razy dziennie i nie zawsze mogła potem umyć zęby. Kwasy żołądkowe zaczęły więc robić spustoszenie w jej jamie ustanej. Dwa zęby straciła także w czasie sparingów.

Mam na co dzień dużo kontaktu z ludźmi i – żeby nie pokazywać im swoich zębów – musiałam uśmiechać się przez zamknięte usta, co mnie bardzo ograniczało, ponieważ zawsze byłam pogodna.

– powiedziała.

Z powodu ubytków Sylwia zdecydowała się na częściową protezę. Niestety nie została ona dobrze dopasowana – uciskała i wchodziło pod nią jedzenie.

>>> Zobacz także:

Proteza wywoływała u niej stres. Nowe zęby odmieniły jej życie

Zaburzenia odżywiania - kompulsywne objadanie się. Jak sobie pomóc?

W końcu z pomocą przyszli jej specjaliści z Malo Clinic Warsaw, którzy dzięki innowacyjnej technice All-on-4™ Malo Clinic Protocol przywrócili kobiecie piękny uśmiech.

Samego zabiegu się nie bałam, wszystko przebiegło niezwykle sprawnie i nic mnie nie bolało. Teraz jestem miesiąc po operacji. I non stop się uśmiecham. Mam już pięć kolorowych, głównie czerwonych szminek. Jestem inną osobą, bardziej pewną siebie, otwartą. I zawsze uśmiechniętą. Czuję się kompletna i cała. Z nowym życiem, choć zmieniły się tylko zęby.

- powiedziała Sylwia.

Metoda All-on-4™ Malo Clinic Protocol - na czym polega?

Metoda All-on-4™ Malo Clinic Protocol opiera się na wykorzystaniu czterech implantów, które umieszczane są bezpośrednio w kości szczęki. Implanty wykonane są z tytanu, materiału biokompatybilnego – obojętnego dla ludzkiego organizmu. Nie są więc rozpoznawane jako ciało obce i nie ma możliwości ich odrzucenia przez organizm. Implanty w sposób trwały integrują się z kością i stanowią idealne rozwiązanie, które może służyć pacjentowi przez dekady. Pojedynczy implant stanowi podstawę dla korony, która zastępuje utracony ząb.


Stały most z 12 zębami, oparty na czterech implantach instalowany jest już w dniu wykonania zabiegu. Część chirurgiczna zabiegu może trwać zaledwie 30 minut (czas zabiegu zależny jest od stopnia złożoności przypadku). Zabieg ten w 100 proc. przypadków nie wymaga przeszczepu kości, lub innego działania rekonstrukcyjnego w obrębie dolnej lub górnej szczęki. W przypadku pacjentów, u których nastąpił znaczny zanik kości szczęki, implanty zakotwiczane są w kości jarzmowej, która jest częścią czaszki.

Metoda ta pozwala na odbudowę pełnego uzębienia podczas tylko jednego zabiegu. Poza wieloma innymi zaletami All-on-4™ Malo Clinic Protocol pozwala uniknąć bolesnego przeszczepu oraz odbudowy kości. Znacząco skraca czas rekonwalescencji (z kilku, a nawet kilkunastu miesięcy do jednego dnia).


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
6
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
22.03.2019
Anna
Jeszcze raz musiałam obejrzeć materiał, bo nie mogłam uwierzyć, że kilkulatkom pozwala się na bezpośrednie starcia na treningu.
Wygląda to strasznie i żadne ochraniacze nie uzasadnią takich metod treningowych u dzieciaków w tym wieku.