Zdrowy styl życia

Buggygym to nowy ulubiony sport młodych mam. Jak wyglądają ćwiczenia?  

Zdrowy styl życia

Buggygym to nowy ulubiony sport młodych mam. Jak wyglądają ćwiczenia?  

Buggygym lub po prostu fitness z wózkiem. To ciekawa alternatywa dla mam, które chcą wrócić do formy sprzed ciąży, a jednocześnie nie są gotowe na rozłąkę z maluchem. Treningi odbywają się w plenerze. Na jeden z nich wybraliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN. 

Buggygym - co to jest?

Kilka razy w tygodniu we wrocławskim Parku Południowym robi się bardzo kolorowo. To właśnie tam odbywają się treningi buggygym. Aktywne mamy przychodzą z maluchami w wózkach, a następnie wspólnie ćwiczą. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem Ewy Grajewskiej - trenerki i mamy trójki dzieci.

- To zaczęło się otwartym treningiem pięć lat temu. Mamy przyszyły tłumnie ze swoimi koleżanki i były zaskoczone, że takie ćwiczenia mogą odbywać się na dworze - wspominała rozmówczyni dzień Dobry TVN.

Treningi buggygym zostały stworzone z myślą o młodych mamach, które są już gotowe, aby wyjść na świeże powietrze i spędzać czas aktywnie. Dobra forma nie jest wymagana, bo, jak wiadomo, po ciąży różnie z nią bywa. W ćwiczeniach mogą brać udział maluchy już od 8 tygodnia życia. Dzieciaki najczęściej śpią, ponieważ zajęcia odbywają się w porze drzemki.

Wrocławianki pokochały buggygym

Kamila Modrzejewska już od kilku miesięcy ćwiczy buggygym razem z innymi mamami. Jak zdradziła w rozmowie z naszą reporterką, Dagmarą Kowalczyk, jest już w coraz lepszej formie i udało jej się zgubić dodatkowe kilogramy.

- Moje dziecko nigdzie nie śpi tak dobrze, jak na treningach buggygym. Bywa że się obudzi, ale mamy czas, żeby się nakarmić i przytulić, nie ma z tym problemu - dodała.

Zajęcia odbywają się przez cały rok - zarówno zimą, jak i latem. Zdarzało się więc, że mamy trenowały w śniegu. Podchodzą do tego z uśmiechem i mówią, w ten sposób poprawiają odporność swoją i dzieci.

Przykładowe zestawy ćwiczeń z wózkiem zobaczycie w materiale wideo. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
05.03.2021
Renata
Jak mam być szczera to pierwsze słyszę o buggygym :) Też jestem mamą, może nie uprawiam żadnego sportu, ale kupiłam wózek frii z caretero i chodzę na długie spacery z moim maluszkiem. Idealnie się sprawdza nawet na piaszczystych ścieżkach :)
04.03.2021
Ola
Super Mamuśki!