Rozrywka

Bubble football to gra idealna na wieczory kawalerskie. Jakie są jej zasady?

Dzień Dobry TVN

Rozrywka

Bubble football to gra idealna na wieczory kawalerskie. Jakie są jej zasady?

Dzień Dobry TVN

Bubble football to gra inspirowana piłką nożną, ale polegająca przede wszystkim na dobrej zabawie. Do rywalizacji sportowej należy tu podchodzić z dystansem i poczuciem humoru. Dlaczego jest to sport świetny dla każdego?

Zasady gry w bubble football

Bubble football, czy też bumper ball, to sport, który wywodzi się z piłki nożnej, nie ma w nim jednak takich reguł, jak w futbolu - nie ma fauli, spalonych, outów. Zawodnicy ukryci w kulach powietrznych są podzieleni na drużyny i mają za zadanie wkopać piłkę do bramki

– O co biega? O to, żeby biegać za piłką i mocno się zderzać. Odreagować te wielkie sportowe emocje w piłkarski sposób. (...) Zawodnicy są w tej grze piłkami – wyjaśnia Robert Stockinger, reporter Dzień Dobry TVN. Dodaje, że to jest właśnie najfajniejsza część zabawy, ponieważ cały impet uderzenia zatrzymuje się na kulce i nawet podczas upadku nic się nikomu nie dzieje.

Kto może grać w bubble football?

To jest sport dla każdego, idealny np. na wieczory kawalerskie. Nie ma jeszcze ligi sportowej w bubble footballu. Na razie ta gra to przede wszystkim dobra zabawa. Można nieźle się zmęczyć –  w zdrowy sposób spożytkować nadmiar energii, poczuć sportową satysfakcję, rozładować emocje. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Jak mieszkają gwiazdy Euro 2020? Oto domy znanych piłkarzy

Piłkarz reprezentacji Polski szykuje się do ślubu? "Szukamy swojego gniazdka w Warszawie"

Najseksowniejsi piłkarze na Euro 2020. Jak wyglądają bez koszulek?

Reporter: Robert Stockinger
Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
23.06.2021
Błażej
Spoko sprawa. Najlepszy wieczór na jakim byłem odbył się w leszczyńskim tunelu aerodynamicznym. Każde atrakcje są na pewno ciekawsze niż siedzenie w domu.