Gwiazdy

„Brzuchomówcy” – rozmowy w sercu domu

Gwiazdy

„Brzuchomówcy” – rozmowy w sercu domu

W swojej nowo wydanej książce Piotr „Vienio” Więcławski pokazuje, że jesteśmy tym, co jemy, a życie toczy się w kuchni. „Brzuchomówcy” buntują się przeciw wywyższaniu materialnej kreacji i zawodowej aktywności ponad to, co kryje się wewnątrz człowieka. Vienio gościł dziś w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedział o procesie powstawania książki oraz tym, co skłoniło go do jej napisania. 

„Brzuchomówcy” to seria rozmów Piotra „Vienia” Więcławskiego z jego przyjaciółmi, a zarazem kolegami i koleżankami po fachu. Każdy wywiad odbył się w kuchni jego rozmówcy, czyli w miejscu, do którego wstęp mają wyłącznie najbliższe im osoby.

Smaczne wywiady

Prowadzone przy kuchennym stole rozmowy wprowadzają do prywatnego świata ich właścicieli. Znajdujące się w książce wywiady pokazują ludzi z krwi i kości - ich myśli, uczucia, wspomnienia i motywacje. Na pytanie o książkę, Piotr Więcławski odpowiedział:

Myślę, że ona napisała się sama. Połączyłem dwie pasje: dziennikarską i kulinarną. To było bardzo ciekawe, bo ci ludzie wpuścili mnie do swoich domów. Skorzystałem z tego przywileju, że znamy się, że oni są otwarci, wspaniali, mają dużo do powiedzenia i mówią ciekawe rzeczy – wyjawił Vienio.

Wśród jego rozmówców znaleźli się między innymi: Olga Frycz, Orina Krajewska, Natalia Przybysz, Aleksander Baron i Piotr Kędzierski.  

Zobacz też:

Nowe życie Otylii Jędrzejczak. Jak czuje się w roli matki?

Patryk Niekłań walczy o powrót do zdrowia. Pomóżmy mu!

Zakościelny, Głowacki, Grubson o filmie „1800 gramów”: "Każdy z nas wchodził w ten projekt w ciemno, bo jest on ważny"

Co sądzisz o tym artykule?
69
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0