Gorące tematy

Blanka Lipińska w mocnych słowach komentuje wizerunek Roksany Węgiel i Viki Gabor

Blanka Lipińska

Fot. Adam Jankowski/REPORTER

Gorące tematy

Blanka Lipińska w mocnych słowach komentuje wizerunek Roksany Węgiel i Viki Gabor

Blanka Lipińska

Fot. Adam Jankowski/REPORTER

O wizerunku młodych gwiazd polskiej sceny muzycznej dyskutuje się bardzo często. Jedni są zwolennikami ich dojrzałego wyglądu, a inni są nim wręcz oburzeni. Głos w tej sprawie zabrała również Blanka Lipińska. Co pisarka powiedziała o zwyciężczyniach Eurowizji Junior?

Roksana Węgiel i Viki Gabor, dzięki wygranych w konkursie dziecięcej Eurowizji, robią furorę w show-biznesie mając zaledwie odpowiednio 15 i 12 lat. Ich wizerunek jednym się podoba, u drugich wzbudza niesmak. 

„Czy to jest fajne w ogóle dla tej młodej osoby żyć w szambie?”

Blanka Lipińska, autorka serii bestsellerowych powieści erotycznych i scenariusza do filmu „365 dni”, który już niebawem wejdzie na ekrany kin, dołączyła właśnie do tej drugiej grupy. Jest oburzona i zszokowana tym, w jakich strojach występują nastolatki i jak kreują swój wizerunek.

Ona ubiera lateks, a lateks ma nieodpowiednie konotacje. Różowe, ale to wciąż lateks 

– podkreśliła pisarka.

W Internecie też spotkać możemy komentarze, które świadczą o tym, że niektórych odbiorców nieco razi obraz młodych gwiazd, które zamiast zachowywać swoją dziewczęcą urodę i styl, często wyglądają jak dojrzałe kobiety, a przecież są jeszcze dziećmi. Blanka Lipińska przypomniała, że dawniej młodzi artyści także robili karierę, lecz zachowywali przy tym tożsamość odpowiednią do swojego wieku. Przyznała jednak, że dziś młodzież szybciej dojrzewa i nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać:

Jeżeli Viki Gabor albo Roksana Węgiel czują się z tym okej to postępu nie zatrzymamy. Teraz dzieci rodzą dzieci. Teraz wiek inicjacji seksualnej obniżył się do 13. czy 14. roku życia. Ja się nie całowałam nawet wtedy! Trudno, że zmierzamy w taką stronę. Nie zatrzymamy ani tego postępu ani tego, że teraz dzieci lepiej obsługują telefon komórkowy niż niejeden 60-latek. Trudno, taki mamy świat, taki mamy klimat, tylko pytanie co to dziecko ma w głowie. Na ile to jest jeszcze dziecko? A może oni się szybciej rozwijają niż my w ich wieku?

Show-biznes to niebezpieczeństwo

Pisarka nie zamierza pouczać młodych gwiazd estrady, lecz taka sytuacja nieco ją niepokoi. Nie da się ukryć, że nastolatki  - wygrywając światowy konkurs - stają się popularne i ciąży na nich ogromna odpowiedzialność. Są przecież obserwowane również przez najmłodszą grupę publiczności.

Czy to jest fajne w ogóle dla tej młodej osoby żyć w szambie, bo nie czarujmy się, show-biznes jest po prostu szambem, do którego zostały wrzucone. I tego im współczuję 

- stwierdziła Lipińska.

Blanka Lipińska zastanawia się również, na ile Viki i Roksana są świadome tego, w jaki świat weszły i co dzieje się wokół nich, ponieważ show-biznes to miejsce, które skrywa wiele niebezpieczeństw. Czy akceptują wizerunek, który jest narzucany im przez menadżerów? Czy życie na piedestale w tak młodym wieku wyjdzie im na dobre?


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
61
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0