Porady stylistki

Do czego nosić biustonosz z silikonowym tyłem?

Kobieta w czarnym biustonoszu

Bill Diodato / Getty Images

Porady stylistki

Do czego nosić biustonosz z silikonowym tyłem?

Kobieta w czarnym biustonoszu

Bill Diodato / Getty Images

Biustonosz z silikonowym tyłem to niecodzienne połączenie klasycznej konstrukcji biustonosza i silikonowych elementów, które sprawiają, że bielizna staje się niewidoczna. Stanik z silikonowym tyłem występuje w co najmniej kilku wersjach. Część z nich bardziej zbliża się do biustonosza samonośnego, część przypomina raczej klasyczny stanik. Wybór między tymi propozycjami zależy najczęściej od rodzaju ubrania, pod które wkłada się taki biustonosz. Stanik z przezroczystym tyłem należy bowiem do specjalnej bielizny, której nie nosi się na co dzień.

Biustonosz z silikonowym tyłem to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku przede wszystkim ze względu na wydekoltowane, a dokładniej mocno odsłaniające plecy, stylizacje. Zarówno bluzki z przezroczystych lub półprzezroczystych materiałów, jak i swetry z głębokim dekoltem z tyłu, to ubrania, które wymagają specjalnej bielizny. Jedną z takich propozycji jest właśnie stanik z silikonowym tyłem.

Po co nam stanik z przezroczystym tyłem?

Stanik z silikonowym tyłem to biustonosz specjalny. Nosi się go przede wszystkim do wymagających wyjątkowej bielizny kreacji. W zależności od sposobów wycięcia danego ubrania lub przezroczystości materiału do wyboru pozostają przede wszystkim:

· biustonosz samonośny z silikonowymi ramiączkami i tyłem,

· biustonosz materiałowy z silikonowym tyłem bez ramiączek,

· biustonosz materiałowy z silikonowym tyłem i ramiączkami.

Wybór między tymi modelami bielizny zależy przede wszystkim od tego, jak wiele odsłania dana kreacja. Od dawna wiadomo, że nie ma gorszego estetycznie efektu niż stanik przebijający spod ekskluzywnej kreacji, wychodzące poza linię ubrania ramiączka od stanika lub tył biustonosza, który wychodzi ponad linię bluzki, sukienki lub swetra. Jedyna możliwość, kiedy stanik może być widoczny pod ubraniem, to świadoma stylizacja, na przykład czarny stanik pod białą koszulą.

Rodzaje biustonoszy z silikonowym tyłem

Silikonowy tył do stanika można wprowadzić właściwie do każdego modelu bielizny. Są jednak takie typy staników, w których to rozwiązanie pojawia się częściej. Do najpopularniejszej grupy „niewidzialnej bielizny” należy z pewnością biustonosz push up z silikonowym tyłem. Świetnie sprawdza się on w przypadku małego biustu i dopasowanych kreacji, w których odsłonięte zostają co prawda plecy, natomiast linia dekoltu, mimo iż często zakryta, zostaje wyraźnie zaakcentowana. Taki model bielizny daje idealne podtrzymanie biustu, jakie gwarantuje tradycyjny biustonosz. Silikonowy tył zapewnia z kolei niewidoczność newralgicznych elementów całej konstrukcji.

Drugi bardzo popularny model to biustonosz bardotka z silikonowym tyłem. Odpinane ramiączka lub ich silikonowa wersja to dodatkowe modyfikacje modelu, który najczęściej występuje w wersji bez ramiączek, jest natomiast wewnątrz wykończony silikonową taśmą, która gwarantuje stabilność stanika. Silikonowy tył to zaś rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo odsłoniętych sukienkach, gorsetach bez ramiączek. Bardotka dobrze podtrzymuje piersi, odsłaniając jednocześnie ich górną część. Silikonowe wykończenie zapięcia pozwala dobrać ten stanik do najbardziej wymagających kreacji. Na wielkie wyjścia sprawdza się właśnie bardotka. Silikonowy tył zapewnia bowiem możliwość dopasowania bielizny do kreacji, które zarówno z przodu, jak i z tyłu odsłaniają wiele. Bardotka z silikonowym tyłem pod tym względem stanowi konkurencję dla typowego biustonosza samonośnego.

Co wybrać: silikonowy tył czy biustonosz samonośny?

Biustonosz z silikonowym tyłem – push up, bardotka, minimalizer – doskonale sprawdza się nawet w przypadku bardzo wymagających kreacji. Jego podstawową zaletą jest połączenie niewidoczności i komfortu podtrzymania biustu, jaki zapewnia tradycyjna konstrukcja biustonosza. Jeśli więc tylko biustonosz cielisty z silikonowym tyłem idealnie ukrywa się pod kreacją, to nie ma żadnego powodu, dla którego należałoby skorzystać z biustonosza samonośnego.

Stanik z tyłem silikonowym jednak nie zawsze wystarcza. Są takie kreacje, pod którymi będzie ona zauważalny. Niezależnie od tego, czy będzie to stanik push up z silikonowym tyłem czy bardotka. W takiej sytuacji nie warto ryzykować i fundować sobie niepotrzebnego stresu. Właśnie do tych najbardziej wymagających strojów powstał biustonosz samonośny i jeśli zachodzi taka potrzeba, warto z niego skorzystać.

Zobacz film: Skutki noszenia złego stanika


Skutki noszenia złego stanika. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
55
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0