Porady stylistki

Biustonosz z paskami ‒ czy pasuje każdej kobiecie?

Młoda kobieta w różowej bieliźnie

Pollyana FMS / Getty Images

Porady stylistki

Biustonosz z paskami ‒ czy pasuje każdej kobiecie?

Młoda kobieta w różowej bieliźnie

Pollyana FMS / Getty Images

Biustonosz z paskami to prawdziwy hit ostatnich miesięcy i jeden z najgorętszych trendów bieliźnianych ostatnich lat. Stanik z paskami najpierw pokochały blogerki modowe, a za ich przykładem poszły setki kobiet na całym świecie. Coraz częściej na ulicach wielkich miast można zobaczyć ciekawe stylizacje, których głównym albo wyróżniającym się elementem jest biustonosz z ozdobnymi paskami.

Biustonosz z paskami nad miseczkami to jedna z najbardziej popularnych form wykorzystania tak zwanych strapsów, czyli specjalnych pasków lub tasiemek, które można dołączyć do bielizny. Obok standardowych już stylizacji, w których stanik z paskami z przodu występuje w towarzystwie rozpiętej koszuli lub swetra z dużym dekoltem, pojawiają się coraz to nowsze propozycje wykorzystania strapsów.

Stanik z paskami z przodu – jak się nazywa?

Bielizna koronkowa z paskami wywodzi się od stylu bondage i często określana jest tym mianem. Najczęściej jednak używa się określenia biustonosz z paskami . Samego biustonosza z takimi aplikacjami nie należy mylić z tzw. strapsami, które oznaczają wyłącznie paski. To ważna różnica, ponieważ obecnie branża bieliźniana oferuje zarówno modne biustonosze z paskami, jak i same paski, które można „nałożyć” na biustonosz. Podczas zamawiania produktów przez internet warto więc zwracać uwagę na nazwy i zdjęcia, aby zamiast stanika z paskami nie zamówić tylko tych ostatnich.

Do czego nosić stanik z ozdobnymi paskami?

Biustonosz z paskami z przodu przez wiele osób jest uważany za szczególnie zmysłowy i prowokacyjny. Wątpliwości nie ulega, że głównym celem pasków i tasiemek jest podkreślenie piękna kobiecego dekoltu i ramion. Odsłanianie tego typu bielizny część społeczeństwa uważa za bardzo odważne i balansujące na linii dobrego smaku. Wybierając modne staniki z paskami , należy więc bardzo uważnie dobierać elementy stroju, z którymi taka bielizna ma zostać połączona. Stanik z paskami na dekolcie pasuje do:

· koszul typu oversize nie zapiętych na wszystkie guziki,

· topów bieliźnianych z dekoltem w połączeniu z dużymi kardiganami,

· topów bez ramiączek,

· swetrów z dużym dekoltem lub odkrytymi plecami,

· sukienek z odkrytymi plecami.

W przypadku tych ostatnich trzeba jednak bardzo świadomie komponować stylizacje. Nie każda sukienka będzie się dobrze prezentowała w połączeniu ze strapsami.

Bielizna damska z paskami – ryzykowne połączenia

Biustonosz z paskami na dekolcie nie pasuje do każdej stylizacji i każdego wyjścia. Na pewno nie jest to zbyt rozsądny wybór w przypadku oficjalnych wyjść. Zbyt zmysłowy charakter takiej stylizacji może zostać uznany za formę złamania pewnej normy estetycznej panującej podczas oficjalnych, biznesowych i towarzyskich spotkań. Oczywiście są takie sukienki, pod które biustonosz czarny z paskami pasuje idealnie. Przed wyjściem warto się jednak zastanowić, czy taka bielizna nie doda naszej stylizacji nieodpowiedniego charakteru.

Stanik z paskami nad miseczką pasuje przede wszystkim do stylizacji codziennych, co jednak nie oznacza, że w zestawieniu z ubraniami sportowymi będzie wyglądać równie dobrze. Sweter oversize to nie to samo co sportowa bluza, a sportowa koszula nie równa się bieliźnianym topom. Stanik sportowy z paskami ma z kolei zupełnie inne przeznaczenie. Najczęściej takie modele przeznaczone są do ćwiczenia jogi lub pilates. Mają one lekko podtrzymywać biust. Oczywiście są nieco bardziej efektowne niż tradycyjne sportowe staniki, natomiast to nie modowy sznyt gra tutaj pierwszorzędną rolę.

Biustonosze z paskami – modele

Staniki z paskami występują już w bardzo wielu rodzajach ‒ zarówno tych przeznaczonych dla małych piersi ( biustonosz z paskami push up ), jak i tym większym (biustonosz z usztywnieniem i fiszbinami). Modele różnicują się nie tylko pod względem biustu, dla jakiego są przeznaczone. Różni je przede wszystkim sposób wykorzystania pasków:

· biustonosz z paskami nad miseczką – najpopularniejsza forma tego typu bielizny,

· stanik z paskami na miseczką i wokół ramion – model bardzo zmysłowy, wręcz artystyczny, przeznaczony dla odważnych kobiet,

· biustonosz z paskami nad miseczką i wokół talii – oplatający ciało zmysłową siecią tasiemek,

· biustonosz z paskami na plecach – przód takiego biustonosza jest najczęściej zupełnie gładki, a wyróżnia się jedynie jego tył.

Różne są również połączenia kolorystyczne staników z paskami. Najczęściej spotyka się biustonosze białe, czarne lub czerwone. Niektóre modele to połączenie czerni ze srebrem lub różem, pojawiają się także kolory pudrowe.

Stanik z paskami DIY

Biustonosz z paskami jest niezaprzeczalnym hitem bieliźnianym ostatnich lat. Na tę popularność wpływa ma również to, że każda kobieta może sama doszyć strapsy do swojego stanika. Do realizacji tego celu potrzebna jest jedynie wizyta w pasmanterii, zakup koronki lub tasiemek oraz igły i nitki. W internecie można znaleźć coraz więcej instrukcji i filmików, które pokazują, jak taką zmysłową bieliznę można wykonać samemu w domu.

Zobacz film: Biustonosze dla matek karmiących


Biustonosze dla matek karmiących. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0