Porady stylistki

Jak wybrać biustonosz samonośny? Jak go prawidłowo założyć?

Młoda kobieta w bieliźnie przygląda się w lusterku

Piotr Marcinski / EyeEm / Getty Images

Porady stylistki

Jak wybrać biustonosz samonośny? Jak go prawidłowo założyć?

Młoda kobieta w bieliźnie przygląda się w lusterku

Piotr Marcinski / EyeEm / Getty Images

Biustonosz samonośny pojawił się w ofercie producentów bielizny całkiem niedawno. Stanowi on odpowiedź na sygnalizowaną przez kobiety potrzebę bielizny, która sprawdzi się przy bardziej odważnych stylizacjach. Stanik samonośny zakłada się przede wszystkim do wydekoltowanych bluzek i sukienek, a także ubrań z odkrytymi plecami.

Samonośny biustonosz to bielizna, która spełnia wymogi estetyczne, a jednocześnie zapewnia komfort noszenia. Panie, które wątpią, czy biustonosze samonośne są w stanie odpowiednio utrzymać cięższy biust, nie mają się czego obawiać. Samonośny stanik jest zbudowany w taki sposób, aby jak najlepiej podtrzymywać piersi, pozostając jednocześnie niewidzialnym pod ubraniem.

Jak wyglądają staniki samonośne?

Biustonosz silikonowy samonośny jest wykonany z dwóch specjalnych, samoprzylepnych miseczek, które połączone są specjalnym sznurkiem. Bielizna ta pozbawiona jest dwóch charakterystycznych dla staników elementów: ramiączek oraz dolnego pasa otaczającego całą talię. To właśnie brak tych elementów sprawia, że część kobiet uważa, że stanik silikonowy samonośny tak właściwie nie jest i przy intensywniejszej aktywności po prostu nie trzyma się biustu. Nic bardziej mylnego.

Biustonosz samonośny dzięki odpowiedniej konstrukcji i samoprzylepnym miseczkom gwarantuje odpowiednie podtrzymanie biustu. Ryzyko nietrzymania się piersi pojawia się jedynie w przypadku nieodpowiednio dobranego rozmiaru i niewłaściwej pielęgnacji tej bielizny.

Biustonosz samonośny – jak zakładać miseczki?

Stanik samonośny składa się przede wszystkim z dwóch specjalnych nakładek podtrzymujących biust, które dostosowują się do rozmiaru i kształtu piersi. Kluczem do stabilnego utrzymania się nakładek na biuście jest odpowiednia aplikacja. Przebiega ona w kilku krokach. Każdy z nich jest ważny. Właściwa aplikacja samonośnego biustonosza gwarantuje, że spełni on swoje zadanie.

Jak zakładać stanik samonośny – krótki przewodnik

1. Należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Nie należy jej w żaden sposób natłuszczać.

2. W drugiej kolejności z biustonosza usuwa się specjalną nakładkę lub folię zabezpieczającą. Nie należy jej wyrzucać. Po oczyszczeniu biustonosza należy go na nowo nią zabezpieczyć. To dodatkowa ochrona dla trwałości silikonu.

3. Należy rozluźnić wiązanie między miseczkami tak, aby aplikacja z jednej i drugiej strony była wygodna.

4. Całą pierś należy zebrać w dłoni i nałożyć na nią miseczkę. Ważne, aby zbierała ona również boki piersi, inaczej może pojawić się mało estetyczne wrażenie „wystawania” piersi. Proces powtarza się na drugiej piersi.

5. Miseczki silikonowego biustonosza należy docisnąć do ciała i pociągnąć za sznurowanie tak, aby jak najlepiej zebrać biust i przybliżyć obydwie piersi do siebie.

Wiedza o tym, jak założyć stanik samonośny pozwala uniknąć rozczarowań i niespodzianek w postaci nietrzymającej się biustu bielizny. Warto pamiętać, że każda z tych czynności jest ważna i nieprawidłowe wykonanie choć jednej może zepsuć całą stylizację. Balsam rozświetlający to oczywiście świetne rozwiązanie do wydekoltowanej wieczorowej kreacji, natomiast nałożenie go choćby tylko na część skóry piersi grozi przemieszczaniem się stanika samonośnego pod sukienką.

Jak dbać o biustonosz samonośny?

Stanik samonośny to bielizna wielokrotnego użytku. Na jego trwałość wpływa nie tylko wiedza o tym, jak założyć biustonosz samonośny, ale i jak go czyścić. Oczywiście pranie w pralce jest zakazane. Jedyna dozwolona forma czyszczenia to ręczne mycie z wykorzystaniem wody i mydła. Podczas oczyszczania wewnętrznej części miseczek należy szczególnie uważać, aby nie zahaczać paznokciami o samoprzylepną część. Po umyciu miseczki pozostawia się do wyschnięcia. Nie suszy się ich ręcznikiem (ryzyko uszkodzenia samoprzylepnego silikonu). Stanik samonośny silikonowy zawsze powinien być przechowywany w przeznaczonym do tego pudełku wraz z nałożonymi ochronkami.

Czy stanik samonośny pasuje do dużych piersi?

Biustonosz samonośny push up dla kobiet, które dodatkowo chcą optycznie powiększyć biust, to najbardziej popularny typ tej bielizny. Kobiety z małym biustem to nie jedyna grupa, dla której przeznaczony jest biustonosz samonośny. Duże rozmiary biustu nie stanowią dla tego typu bielizny problemu. Kluczowy jest natomiast odpowiedni dobór miseczki. Te specjalne samonośne nakładki skutecznie podtrzymują nawet cięższy biust, muszą jednak pasować do jego wielkości. Zbyt małe modele nie tylko nie będą odpowiednio podtrzymywać biustu, ale również mogą go po prostu zdeformować. Dla pań, które potrzebują dodatkowego wsparcia, producenci przygotowali biustonosz samonośny z ramiączkami. Samonośny biustonosz bez ramiączek i tylnego zapięcia może nosić naprawdę każda kobieta, ważne jest tylko, aby umiejętnie dobrała go do swojej figury.

Zobacz film: Biustonosze do spania


Biustonosze do spania. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0