Porady stylistki

Masz duży biust? Poznaj minimizer!

Kobieta zapina biały stanik

Fot. GettyImages / DeanDrobot

Porady stylistki

Masz duży biust? Poznaj minimizer!

Kobieta zapina biały stanik

Fot. GettyImages / DeanDrobot

Biustonosz minimizer to na Zachodzie i w USA tak popularny typ stanika, jak push-up czy klasyczna bardotka. W Polsce natomiast niewiele kobiet w ogóle wie o jego istnieniu, a typowy model minimizera można kupić przez wszystkim w Triumphie. To właśnie tej marce zawdzięczamy promocję minimizera i wprowadzenie go do szaf polskich kobiet.

  • Po co kobiecie minimizer?
  • Biustonosz minimizer – co to jest?
  • Pod co nosić minimizer?
  • Za co kochamy minimizer?


Zobacz też: Jak dobrać biustonosz?


Minimizer to biustonosz do zadań specjalnych. Stworzony z myślą o jednym konkretnym typie biustu. Dużym, ciężkim i dającym się we znaki jego właścicielce. Mimo nieustannej adoracji (ze strony mężczyzn) i zazdrości (ze strony innych kobiet), jaką otaczany jest duży biust, na co dzień bywa on naprawdę uciążliwy. Głównym celem minimizera jest złagodzenie przynajmniej części tych niedogodności.

Po co kobiecie minimizer?

Biustonosz minimizer to model stanika, który odpowiednio zbiera duży biust, nie uciskając go jednocześnie. Podnosi go, nie eksponując dodatkowo. W końcu zmniejsza, nie ocierając jednocześnie skóry i nie powodując wrażenia dyskomfortu.

We współczesnej kulturze duże piersi nadal stanowią symbol atrakcyjności i kobiecości, natomiast posiadaczki takiego biustu niejednokrotnie cierpią z jego powodu. Zbyt duże, dodatkowo opadające piersi, wywołują ból kręgosłupa, sprzyjają powstawaniu wad postawy. Wysokie temperatury sprawiają, że właścicielki dużego biustu odczuwają spory dyskomfort. Poza tym dla części kobiet – szczególnie młodych dziewcząt – duży biust jest powodem wielu kompleksów . Atrakcyjne wymiary to dla niektórych przedstawicieli płci przeciwnej wystarczający powód do braku szacunku i zbyt odważnych komentarzy. O problemach z zakupem koszul czy dopasowanych sukienek chyba nie trzeba wspominać. Właśnie ze względu na wszystkie wymienione problemy powstał stanik minimizer.

Biustonosz minimizer – co to jest?

Minimizer – biustonos z wykonany z miękkich i delikatnych materiałów. Stanik, który ma otaczać skórę, a nie ją obcierać. Model zbierający i ściągający piersi, bez jednoczesnego ich ściskania.

Stanik minimizer ma dobrze zbierać i podnosić biust. Jednocześnie może go modelować i zaokrąglać. Podstawowy efekt wizualny to zmniejszenie biustu. Minimizer nie spłaszcza jednak piersi, a podkreśla ich naturalne kształty. Przy tym wszystkim jest praktycznie niewidoczny: zarówno fiszbiny, jak i dodatkowe przeszycia są tak wkomponowane w całość konstrukcji, że nie widać ich pod ubraniem. Dodatkowo wyposażony jest w szersze ramiączka, które sprawiają, że całość idealnie układa się na ciele.

Pod co nosić minimizer?

Biustonosz minimizer można traktować jak zwykłą, codzienną bieliznę, którą nosić można do wszystkich typów ubrań. Jego zalety szczególnie dobrze widać w przypadku dopasowanych koszul, sukienek i bluzek. Po pierwsze, minimizer często pozwala zapiąć koszulę bez efektu nieustannie rozpinającego się zapięcia. Po drugie, cały biust jest zebrany, więc nie ma ryzyka pojawienia się „bułeczek” czy „podwójnych piersi”.

Minimizery jeszcze do niedawna występowały w kilku podstawowych kolorach. Najczęściej można było spotkać klasyczne trio: biel, czerń i kolor cielisty. Dzisiaj to się zmienia. Rosnąca popularność minimizerów sprowokowała producentów do tworzenia ciekawych wzorów i modeli tych staników. Dzięki temu kobieta może wybierać biustonosz, który jest nie tylko komfortowy, ale i po prostu ładny.

Strój kąpielowy minimizer to jeszcze jedno rozwiązanie, które tym razem na plaży pozwala zachować poczucie komfortu, odpowiedniego osłonięcia ciała i zamierzonego efektu wizualnego. Minimizer można spotkać zarówno jako część bikini, jak i element jednoczęściowego stroju kąpielowego.

Za co kochamy minimizer?

Minimizer to stanik, który swoją popularnością ma szansę dorównać biustonoszowi push-up. Nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale i kwestie zdrowotne. Dla kobiet z dużym biustem minimizer to szansa na “nowe życie”.

Biustonosz minimizer – co to znaczy dla twojego zdrowia?

· zmniejszony optycznie biust

· podniesienie piersi

· odciążenie mięśni kręgosłupa

· lepsze ułożenie biustu pod ubraniem

· eliminacja problemu wystających „bułek”

· większy komfort każdej codziennej aktywności.

Kobiety na całym świecie pokochały minimizer . Stanik, który podnosi i modeluje biust, a jednocześnie go pomniejsza, to bardzo potrzebna bielizna. Nie jest tak, że nagle więcej kobiet zaczęło mieć duży biust. Zmieniła się jednak świadomość dotycząca tego, z czym duży biust się wiąże, jak trzeba o niego dbać i jak duże znaczenie ma odpowiedni dobór stanika. Nie tylko dla ładnego wyglądu i zdrowych piersi, ale i komfortu codziennego funkcjonowania. Spora część kobiet nie wyobraża sobie życia bez minimizera, choć są też takie, którym nie odpowiada efekt zmniejszenia biustu.

Zobacz: Stanik idealny. Jak wybrać?


Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0