Aranżacje wnętrz

Meble białe kuchenne w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych. Dlaczego warto kupić białe meble kuchenne?

biała kuchnia

Fot. © by Martin Deja / Getty Images

Aranżacje wnętrz

Meble białe kuchenne w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych. Dlaczego warto kupić białe meble kuchenne?

biała kuchnia

Fot. © by Martin Deja / Getty Images

Remont kuchni jest kosztowny i uciążliwy, więc meble muszą być wybierane rozważnie i pod kątem długiego użytkowania. Białe meble kuchenne kupują posiadacze wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych, a to za sprawą wielu zalet, jakie mają meble kuchenne białe. Kiedy kupić z połyskiem, a kiedy matowe?

Białe meble kuchenne są wybierane przez zwolenników różnych stylów aranżacyjnych, co doskonale świadczy ich uniwersalności. W zależności od tego, w jakiej są wykonane stylistyce, meble kuchenne białe mogą znaleźć się w wystroju nowoczesnym, skandynawskim i klasycznym. Jakie mają zalety i wady, jak tworzyć aranżacje, w których główną rolę odegrają białe meble kuchenne?

Białe meble kuchenne - zalety

Chętnie wybierane są zarówno meble kuchenne białe mające połysk, jak i drewnopodobne. Co do nich przyciąga, a co każe wziąć pod uwagę inne kolory? Wspomniany uniwersalizm nie jest jedyną zaletą, jaką mają białe szafki kuchenne. Można je łączyć z dowolnymi kolorami i ozdobami, ale nie tylko za to się je ceni. Meble białe kuchenne optycznie powiększają przestrzeń, szczególnie, gdy są lakierowane. Do tego pomieszczenie zyska na lekkości.

Można się pokusić o to, by szafki kuchenne białe znajdowały się na tle równie białych ścian. Wtedy, jeśli kuchnia z jadalnią są połączone, stają się niemal niewidoczne. Kolejnym walorem jest łatwość w czyszczeniu. Wydawałoby się, że fronty kuchenne białe będą trudne do utrzymania w czystości, tymczasem większość oklein szybko się myje. Do tego białe meble nie będą żółkły. Jeżeli jednak przy wyborze skupimy się na cenie, a nie jakości, łatwo będą się rysowały. I jest to największą wadą, jaką można wymienić w przypadku białych mebli kuchennych. Drugim minusem są ślady palców.

Białe meble kuchenne w nowoczesnych aranżacjach

Białe meble kuchenne , zwłaszcza z połyskiem , są stworzone dla osób lubiących minimalistyczne wnętrza. Lakierowane meble są domeną pomieszczeń nowoczesnych, dlatego nie każdy decyduje się na tak odważny krok. Wybierając lakierowaną kuchnię, część osób ma wątpliwości, czy wnętrze nie będzie zbyt zimne, przez co może kojarzyć się laboratorium. Tutaj warto wykorzystać moc kolorów i dodatków. Meble kuchenne białe lakierowane połączone z kolorem szarym albo pastelami są wyjątkowo modne w ostatnich sezonach. Proponuje się laminowany blat albo wykonany z kompozytu. Ciekawie będzie wyglądał też kolor beżowy. Coraz częściej w kuchniach spotkać możemy zestawienie koloru białego z czernią.

Nowoczesne meble kuchenne białe nie muszą być z połyskiem. Ładnie prezentują się też meble matowe, ale trzeba uważać z nimi w przypadku kuchni o małym metrażu. Białe kuchenne meble tego typu pochłaniają światło, dlatego nie są trafnym wyborem w małych pomieszczeniach. Jednak stosując je w dużych kuchniach, zyskuje się ciekawą aranżację, a ślady po palcach będą mniej widoczne niż przy białych meblach kuchennych z połyskiem . Jednak to właśnie połysk jest uważany za najbardziej nowoczesny i elegancki, i od lat trend ten się utrzymuje.


Zobacz film: Odnawianie mebli. Źródło: Dzień Dobry TVN

Białe meble kuchenne w stylu skandynawskim

To, że lubimy nowoczesne wnętrza nie znaczy, że mamy stawiać na chłodny minimalizm. Możemy wybrać coś delikatniejszego. Meble kuchenne białe z drewnianym blatem będą się pięknie prezentowany w stylu skandynawskim. Drewno ociepli każde wnętrze, dlatego i przy nowoczesnych aranżacjach warto się o nie pokusić. Tutaj także liczy się prostota i minimalizm, ale jednocześnie ważny jest naturalizm. Meble białe kuchenne według tej stylistyki powinny być matowe . Mogą się na nich pojawić proste żłobienia i wzory. Pozostałe kolory obecne w kuchni to poza różnymi odcieniami bieli, inne jasne i chłodne barwy. Można powiedzieć, że styl skandynawski będzie pomiędzy nowoczesnością a tradycją.

Meble kuchenne klasyczne białe

Ponieważ biel jest ponadczasowa, wśród mebli kuchennych białych są i takie, które będą dobrze komponowały się z tradycyjną stylistyką. Jeśli nie chcemy stylu nowoczesnego, a styl skandynawski jest dla nas za chłodny, możemy zainwestować w meble kuchenne białe z drewnianym blatem , których design będzie nawiązywał do tradycyjnego wzornictwa. Wnętrze stanie się w ten sposób przestronne. Dodanie drewna i dodatkowych dekoracji przekłada się na to, że meble kuchenne białe będą ponadczasowe, a aranżacja uzupełniona odpowiednim oświetleniem - ciepła. Aby podkreślić klasykę, dobrze rozważyć wyposażenie swojej kuchni w odpowiednie urządzenia. Białe meble kuchenne klasyczne spodobają się osobom, które lubią gotować, cenią sobie tradycję i ciepły klimat.

Co sądzisz o tym artykule?
76
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0