Gwiazdy

Basia Pasek cierpiała na depresję. "Miałam fantastyczne życie, ale nie byłam szczęśliwa". Teraz chce pomagać innym

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Basia Pasek cierpiała na depresję. "Miałam fantastyczne życie, ale nie byłam szczęśliwa". Teraz chce pomagać innym

Dzień Dobry TVN

Basia Pasek, dziennikarka znana wszystkim miłośnikom show-biznesu, napisała książkę "Odzyskaj błysk w oku", w której zdradza sekrety szczęśliwego życia. Jak zapowiadziała, na jej stronach czytelnicy znajdą mnóstwo sposobów i technik, aby ich życie stało się piękniejsze. 

Szczęście według Basi Pasek

Basia Pasek, która od lat zdradza tajniki świata gwiazd i zawsze jest na bieżąco z tym, co dzieje się na czerwonych dywanach, zadebiutowała w roli pisarki. Na sklepowe półki właśnie trafiła jej książka, której powstanie było zainspirowane jej osobistymi przeżyciami z początków kariery. 

- Miałam fantastyczne życie, patrząc różnymi parametrami społecznymi, ale nie byłam szczęśliwa - zdradziła dziennikarka. - Jako dziewczyna z małego miasta, z rodziny, która nie mogła mi zapewnić tak pięknego życia, jakim ja wtedy żyłam, naprawdę przyjechałam do Warszawy z flamastrem i szukałam jakiegoś pokoju, żeby było mnie na niego stać. Wszystko, co miałam, to były moje spełnione marzenia. To był czas, w którym nie odpowiadałam sobie na pewne pytania, aż zakończyło się to depresją - wyjawiła. 

Jak sama zaznacza, te trudne chwile sprawiły, że postanowiła wspierać osoby znajdujące się w podobnej sytuacji. - Później zyskałam wielką pasję, żeby pomóc też innym - powiedziała. - Weszłam też na zupełnie inną ścieżkę zawodową, prowadzę innych, aby odzyskali błysk w oku, organizuję warsztaty i właśnie o tym jest - między innymi - ta książka - wyjaśniła. 

Książka Basi Pasek

Autorka zaznacza, że jej historia jest jedynie pretekstem do opowiedzenia o tym, jakie pytania należy sobie zadać i co zrobić, aby wyprostować swoje życiowe ścieżki. Oczywiście, w swojej publikacji Basia nie bazowała wyłącznie na swoim doświadczeniu, ale również na wiedzy, którą zdobywała kształcąc się w zakresie coachingu. 

- Bardzo wiele osób mówi mi: jestem pasażerem na gapę we własnym życiu - zdradziła Basia Pasek. - Najgorsze jest to, że te życia są kompletne: są tam rodziny, pieniądze, to wszystko tak ładnie wygląda. Te wszystkie osoby - tak jak i ja - szły do tego punktu. Powiedziano nam, że jak będziemy mieć rodzinę, pracę, wakacje i święta dwa razy do roku, to będziemy szczęśliwy. I co jeśli masz wszystko o czym marzyłeś, a dalej nie jesteś szczęśliwy? - dodaje. 

Basia Pasek podkreśliła również, że wydanie książki było jej wielkim marzeniem i zaznaczyła, że w życiu nie chodzi o pojmowanie szczęścia jako chwilowej emocji, tylko trwałego stanu

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Zobacz też:

Michał Kempa zastąpi Szymona Hołownię w "Mam talent". Jak sprawdzi się w nowej roli? "To jest dla mnie wielka radość"

Koszmar matek bliźniąt z wadami letalnymi. "Życie drugiego z bliźniąt skazane jest na śmierć"

Niepełnosprawne dzieci wykluczone z jubileuszu szkoły? "Jak dziecko nic nie rozumie, nie słyszy, to wiadomo, że nie ma sensu, żeby takie dzieciątko było"

Co sądzisz o tym artykule?
68
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.06.2021
Agata
Basia jest super, brakuje jej w programie 🌸