Jak stosować bańki chińskie na brzuch i na twarz?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Bańki chińskie są od kilku lat bardzo popularne wśród kobiet lubiących dbać o swój wygląd we własnym domu. Kiedyś na masaż bańkami chińskimi chodziło się do salonów kosmetycznych, a teraz coraz więcej kobiet decyduje się wykonać go samodzielnie.

Bańki chińskie można stosować praktycznie na każdą partię ciała. Wszędzie tam, gdzie stan skóry lub kształt sylwetki nie do końca nas zadowala. Najbardziej popularne są bańki chińskie na cellulit, ponieważ taki zabieg przynosi szybkie efekty. Sprawdza się zarówno przy cellulicie typowo wodnym, jak i tłuszczowym.

Bańki chińskie – zastosowanie w kosmetyce

Dlaczego bańki chińskie tak dobrze radzą sobie z cellulitem? Przede wszystkim dlatego, że poprawiają przepływ krwi i limfy, przyspieszają wydalanie toksyn z organizmu, ujędrniają i wygładzają skórę oraz dodatkowo pomagają w pozbyciu się nadmiaru wody.

Bańki chińskie stosuje się również na brzuch i twarz. W tym pierwszym przypadku robi się to przede wszystkim w celu ujędrnienia skóry, dlatego zabieg ten jest chętnie wykonywany przez młode mamy, które zazwyczaj nie są zadowolone z wyglądu tej okolicy ciała. Bańki chińskie na brzuch dodatkowo poprawiają pracę układu trawiennego, co przekłada się na lepsze samopoczucie oraz przyspiesza przemianę materii, czyli przyczynia się do szybszego gubienia kilogramów, które pozostały jeszcze po urodzeniu dziecka.

Po masażu bańkami chińskimi warto rozprowadzić na skórze brzucha dobry kosmetyk ujędrniający, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest dotleniona, lepiej ukrwiona, więc intensywniej wchłania składniki aktywne zawarte w różnorodnych kosmetykach wspomagających odchudzanie.

Popularne są również bańki chińskie na twarz . Głównym celem takiego zabiegu jest przede wszystkim poprawa wyglądu cery. Po masażu skóra promienieje, staje się gładsza, bardziej elastyczna i odżywiona. Zmarszczki mimiczne się wygładzają, praca gruczołów łojowych zostaje uregulowana, a nadmierne przesuszenie skóry zaczyna znikać. Twarz prezentuje się o wiele lepiej niż wcześniej, jest wypoczęta, z wyraźną młodzieńczą energią. Warto też podkreślić, że już samo wykonywanie masażu twarzy bańkami chińskimi jest niezwykle relaksujące, dlatego tym bardziej warto się zdecydować na taki rodzaj zabiegu upiększającego.

Bardzo często stosuje się bańki chińskie do masażu twarzy. Dzięki temu można uzyskać efekt napiętej, młodej, jędrnej i świeżej cery, pozbawionej nieestetycznych drobnych zmarszczek.

Efekty baniek chińskich – jak szybko będą widoczne?

Pierwszych rezultatów można się spodziewać w zasadzie od razu. Już bezpośrednio po zabiegu zdecydowanie poprawia się wygląd skóry, ale żeby uzyskać trwałe i możliwie najlepsze efekty, należy kilkakrotnie powtarzać masaż, najlepiej w odstępie 3-4 dni.

Jak stawiać bańki chińskie na przeziębienie?

Bańki chińskie wykorzystuje się nie tylko w celach kosmetycznych, ale również leczniczych. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przeziębienia i innych sezonowych infekcji. Stawianie baniek na przeziębienie nie jest trudne, ale trzeba się do tego przygotować. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym będziemy przeprowadzać zabieg, powinno być przewietrzone i ciepłe. Chory musi mieć oczyszczoną skórę. To samo dotyczy baniek, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku, więc z jednego zestawu może korzystać nawet cała rodzina.

Przy infekcjach bańki chińskie, podobnie jak tradycyjne, przykłada się na plecach i piersiach (z wyjątkiem okolic serca i nerek). Bezpośrednio po zabiegu chory powinien jak najwięcej wypoczywać, najlepiej leżąc w łóżku. Należy brać pod uwagę także to, że po postawieniu baniek może się pojawić niewielka gorączka, która jest sygnałem, że organizm zaczął walczyć z infekcją.

Zobacz także: Masaż bańką chińską – najlepsze efekty, zalecenia i przeciwwskazania

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fot: Alina555 / gettyimages.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości