Gorące tematy

Ubierała Rihannę i Justina Biebera, a teraz ratuje planetę! Poznajcie Aretę Szpurę

Gorące tematy

Ubierała Rihannę i Justina Biebera, a teraz ratuje planetę! Poznajcie Aretę Szpurę

Odniosła wielki sukces w branży modowej. Była jedną z pierwszych blogerek modowych. W wieku 20 lat założyła własną markę, a jej ubrania nosili m.in. Justin Bieber, Rihanna i Miley Cyrus. Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie. Dziś stara się ratować naszą planetę! Swój, niekonwencjonalny sposób ratowania planety przedstawili w studiu Dzień Dobry TVN polscy naukowcy, którzy chcą... wykupić fragment lasu tropikalnego!

Ogromny sukces Arety Szpury na międzynarodowym rynku modowym

Moje zainteresowanie moda zaczęło się od blogów, od internetu. Byłam jedną z pierwszych blogerek. W wieku 20 lat założyłam własną markę modową. Bez żadnych managerów i agencji udało nam się ubrać m.in. Miley Cyrus, Justina Biebera, Rihannę, całą listę celebrytów. Nie widziałam w tym nic złego. 

W pewnym momencie Areta przewartościowała swoje życie i postanowiła ratować naszą planetę!

Pewnego dnia trafiła w moje ręce książka o przemyśle modowym. O tym jak te ubrania sa robione z jak najgorszej jakości materiałów, żeby był jak najtańsze, żeby kupować ich jak najwięcej. Zdecydowałam się, że chcę zmienić swoje życie. Zostawiłam swoją firmę i wyruszyłam w nową podróż. Trafiłam na ruch "Zero Waste" pokazujący ile rzeczy, w codziennym życiu, możemy zmienić. Nasze codzienne wybory powodują zmianę całych systemów. To pokazuje jaką mamy moc jako konsumenci.

Jak być bardziej eko zdaniem Arety Szpury?

Jeżeli chcecie kupować ubrania to dobrze, żeby one były lokalnie wyprodukowane i jak najlepszej jakości! Zasoby na Ziemi, które mamy, są skończone. Tak samo z wyrzucaniem rzeczy... Ziemia jest okrągła, nic nie wyrzucimy na niej, to wszystko do nas wróci!

Apel Arety:

Drogie koleżanki, koledzy, influencerzy, modelki, aktorzy.
Promujecie kolejny ciuch, raz droższy, raz tańszy. Przy innej okazji pokazujecie się na zdjęciu z trującym napojem gazowanym w plastikowej butelce. To kolejne zbędne rzeczy, których nie potrzebujemy w swoim życiu!

Swój sposób na ratowanie planety mają też polscy naukowcy. Planują oni wykupić fragment lasu tropikalnego w Kolumbii. Chcą tam wybudować polską stację badawczą.

O swoim pomyśle, w Dzień Dobry TVN, opowiedzieli Marta Kolanowska – botanik z Uniwersytetu Łódzkiego i Mateusz Ciechanowski – zoolog z Uniwersytetu Gdańskiego

Zbiórka SOS DLA LASU TROPIKALNEGO >>>


Las, który chcą wykupić polscy naukowcy:

Co sądzisz o tym artykule?
93
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0