Gwiazdy

Anonimowe dzieci. Te gwiazdy chronią wizerunek swoich pociech

dzieckoi

gettyimages.com/Catherine Falls Commercial

Gwiazdy

Anonimowe dzieci. Te gwiazdy chronią wizerunek swoich pociech

dzieckoi

gettyimages.com/Catherine Falls Commercial

„One nie wybrały życia publicznego” napisał kiedyś amerykański aktor Ashton Kutcher na twitterze, kiedy prosił fotoreporterów o niepublikowanie zdjęć jego dzieci. W ślad za nim idzie wielu znanych rodziców. Które polskie gwiazdy starannie chronią prywatność swoich pociech?

Małgorzata Kożuchowska nie pokazała syna

Małgorzata Kożuchowska opublikowała na Instagramie zdjęcie swojego syna w kombinezonie narciarskim. Urodzony w 2014 roku Janek tyłem, nie widać jego twarzy. Aktorka stara się chronić prywatność swojego dziecka. 

Gwiazdy chronią wizerunek swoich dzieci

Jednak nie tylko Małgorzata Kożuchowska dba o to, żeby jej pociecha została anonimowa. Prywatność jest cenną wartością dla wielu polskich gwiazd. Starannie dobierają informacje, które publikują w sieci, nie zdradzają szczegółów z życia prywatnego. Nie pokazują też zdjęć twarzy swoich dzieci. Dlaczego?Jak tłumaczą, dbają o ich bezpieczeństwo.

Weronika Rosati konsekwentnie ukrywa wizerunek swojej córki Elizabeth. Nie występuje z nią na okładkach czasopism, nie ujawnia też jej twarzy w mediach społecznościowych. 

Siostry Bohosiewicz nie chcą narażać swoich dzieci na niebezpieczeństwo, dlatego nie decydują się na publikowanie ich wizerunku. Sonia ma dwóch synów, a Maja syna i córkę. Kiedyś wyjaśniła, dlaczego decyduje się na ochronę wizerunku dzieci:

Po pierwsze i chyba najważniejsze, gdybyśmy raz pokazali publicznie dziecię stałby się ono osobą publiczną. Gdyby ktoś z ukrycia chciał mu zrobić zdjęcia (...) potem takie zdjęcie mogliby sobie wszędzie publikować bez zasłaniania jego twarzy. Czy mam prawo decydować za niego o tym aby każdy kto ma ochotę spojrzał w jego ciemne brązowe oczy i wyraził swoją opinie na jego temat? Nie mam.
Po drugie bezpieczeństwo. Pomyślcie, ile jest świrów na tym świecie, którzy mają różne bajzle w głowie. Pomyśli sobie taki wariat, że może skoro osoba publiczna, to ma dużo pieniędzy. Jeszcze tylko podać adres przedszkola i ... tutaj obrzydliwych scenariuszy wyobraźnia podpowiada mi wiele

Anna Lewandowska urodziła córkę w 2017 roku. Do teraz nie wiadomo, czy Klara jest podobna do mamy czy taty. Dlaczego trenerka nie publikuje jej wizerunku? Po pierwsze, ze względów bezpieczeństwa. Po drugie, chce jej zaoszczędzić okrutnych komentarzy w internecie. Gwiazda spodziewa się drugiego dziecka i - jak zapowiada - postąpi tak samo, jak w przypadku Klary.

Michał Żebrowski i jego młodsza o 15 lat żona Aleksandra mają dwóch synów: 10-letniego Franciszka i 7-letniego Henryka. Para chce wychować ich na odpowiedzialnych mężczyzn, którzy sami wybiorą, jaką drogą chcą iść.

Niedawno matką została aktorka Olga Kalicka. I chociaż młoda mama otwarcie mówi o macierzyństwie, to nie poznamy wizerunku jej dziecka. Mały Aleksy pozostaje anonimowy.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
78
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0