Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka została żoną pastora. Kulisy spektaklu "O co biega?"

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka została żoną pastora. Kulisy spektaklu "O co biega?"

Cztery miesiące po urodzeniu trzeciego dziecka Anna Czartoryska-Niemczycka miała premierę spektaklu "O co biega?". W sztuce wciela się w postać żony pastora. O swojej roli aktorka opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

Niedawno miał swoją premierę spektakl "O co biega?". Jedną z głównych ról wcieliła się Anna Czartoryska-Niemczycka.

Gram niekonwencjonalną i wyzwoloną żonę pastora, która nieźle namiesza.

- powiedziała aktora.

Sztuka "O co biega?" to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Mieliśmy już kilka przedpremierowych spektakli z publicznością i jak już pod sam koniec stałam za kulisami, czekając na swoje wejście, to słyszałam, że niektóre osoby nie miały już siły się śmiać. To był śmiech z bólu brzucha.

- zdradziła Anna.

>>> Zobacz także:

O czym jest spektakl "O co biega?"?

Akcja sztuki rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej, w spokojnym angielskim miasteczku, w domu pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich?

Obsada sztuki "O co biega?"

W sztuce grają:

Penelopa: Anna Czartoryska/ Ola Domańska

Clive: Stefan Pawłowski/ Michał Rolnicki

Ida: Katarzyna Ptasińska/ Delfina Wilkońska

Panna Skilton: Olga Bończyk/ Viola Arlak

Lionel Topp: Marek Kaliszuk/ Dariusz Wieteska

Biskup Laxu: Marcin Troński/ Tomasz Gęsikowski

Sierżant Towers: Piotr Miazga/ Rafał Szałajko

Wielebny Humphrey: Maciej Damięcki/ Piotr Zelt

Niemiec: Wojtek Majchrzak/ Piotr Zelt

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0