Sport i fitness

Aneta Gójska. Doktor fizyki jądrowej i... trenerka piłki nożnej

Sport i fitness

Aneta Gójska. Doktor fizyki jądrowej i... trenerka piłki nożnej

Na co dzień zajmuje się archeometrią, czyli badaniem składu chemicznego zabytków. Jej pasją jest jednak piłka nożna, dlatego każdą wolną chwilę poświęca trenowaniu drużyny piłkarskiej CKS Celestynów. Jak odnajduje się w tym świecie? Jak piłkarze przyjęli kobietę na stanowisku trenera??

Fizyka jest najważniejsza, ale ...

Aneta Gójska - doktor fizyki jądrowej i trenerka piłki nożnej:

Zajmuję się archeometrią. To jest taka dziedzina, która łączy nauki ścisłe, czyli fizykę/chemię z archeologią. Jeżeli archeologowie znajdą jakiś zabytek, na podstawie analiz określamy skłąd pierwiastkowy. Jesteśmy np. w stanie powiedzieć, czy to jest srebro, czy to jest mieszanina jakaś. Badamy monety wczesnośredniowieczne, ozdoby wczesnośredniowieczne.
Fizyka jest na pierwszym miejscu. Myślę o tym, żeby w najbliższym czasie zrobić habilitację, ale piłka nożna jest równie ważna...

Sportem interesuję się od dzieciństwa

Aneta Gójska:

Sportem interesuję się od dzieciństwa. Obaj bracia grali w piłkę nożną i brali mnie na boisko, żebym również z nimi kopała tę piłkę. Zostałam sędzią, ale w międzyczasie okazało się, że bardziej interesuje mnie prowadzenie drużyny i zrobiłam kurs instruktorski, kurs trenera 2. klasy, kurs UEFA A. Trenowałam dzieci, seniorów młodzież i kobiety. W tej chwili prowadzę drużynę CKS Celestynów.

Kobieta w szatni przynosi pecha?

Bartłomiej Traczyk, prezes CKS Celestynów:

Mieliśmy obawy, jasne, że tak. To raczej nie jest typowe, żeby kobieta trenowałą męski zespół. Kolega z innej drużyny napisał do mnie, że kobieta w szatni przynosi pecha, ... ale ja nie jestem przesądnym człowiekiem.

Fajna trenerka i fajny klimat

Daniel Gryc, piłkarz CKS Celestynów

Pierwsze reakcje? Pojawiły się uśmiechy i niepokój. Aneta raczej prowadzi nas twardą ręką. Wiadomo jak to jest z uczniami, jednego trzeba do kąta postawić. Mamy fajną trenerkę i fajny klimat w zespole. Wiele klubów mogłoby nam pozazdrościć tego klimatu. 
Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0