Styl Życia

Andrzejki 2020 - astrolog Merkurja wróży gwiazdom. Co czeka Marcina Prokopa?

Styl Życia

Andrzejki 2020 - astrolog Merkurja wróży gwiazdom. Co czeka Marcina Prokopa?

Andrzejki, czyli wieczór wróżb. W ten dzień pytamy nie tylko o miłość i sprawy matrymonialne, ale również podglądamy przyszłość. Najbardziej znaną zabawą jest lanie wosku. Warto jednak wiedzieć, że metod wróżebnych jest dużo więcej. O ciekawych pomysłach i magicznej tradycji opowiedziała nam Anna Grzywaczewska-Ciuciura - astrolog Merkurja.

Dlaczego wróżymy w andrzejki? Skąd wzięła się ta tradycja?

Andrzejki nazywane inaczej wigilią świętego Andrzeja, to święto odprawiane w nocy z 29 na 30 listopada. Choć początkowo wieczór wróżb zarezerwowany był tylko i wyłącznie dla kobiet poszukujących męża, dzisiaj jest to popularne święto dla wszystkich osób, które lubią magię i oryginalne nietypowe wróżby. Dawniej wierzono, że to właśnie święty Andrzej jest patronem kobiet chcących zmienić swój stan cywilny. Zabawy andrzejkowe traktowano więc z dużą dozą powagi – wróżby przekazywano i odprawiano indywidualnie, a przepowiednie dyskretnie przekazywano, koniecznie w odosobnieniu. Później przybrały one formę zbiorową. Najpopularniejszą wróżbą było przepowiadanie imienia przyszłego małżonka. Obecnie w ostatni weekend listopada spotykamy się z rodziną i znajomymi po to, by poprzez zabawę dowiedzieć się o czekającej nas przyszłości. Czy wróżyć może każdy?

- Wszystkim można wróżyć. Czasy się zmieniły. Dla panów były katarzynki kilka dni temu, dla pań andrzejki, ale teraz mamy moment, w którymi może wróżyć każdy. Jest to czas, kiedy dnie są najkrótsze, noce najdłuższe, w związku z tym ten kontakt ze sferą mistyczną jest ułatwiony. Możemy sobie powróżyć w domu, pobawić się – powiedziała Merkurja.

Merkurja wróży naszym gwiazdom

Wróżka Merkurja specjalnie dla naszych gości i prowadzących przygotowała zestaw wróżb. Co czeka ich w przyszłości? Pierwszą osobą, która zgodziła się wziąć udział w przepowiedni była nasza wspaniała mistrzyni kuchni - Cristina Catese. Po przelaniu przez klucz gorącego wosku rozlał się on po całości miski.

Poszło po całości. Będzie bardzo dużo spraw do załatwienia, zajęta przestrzeń życiowa. Cristina, będzie mnóstwo kariery, każda scena jest twoja, będzie cię wszędzie pełno 

– powiedziała Merkurja.

Merkurja wróżbę z kubeczków przygotowała także dla Mikołaja Reya. Kucharz wylosował pierścionek. Co symbolizuje? Astrolog przyznała, że jest to znak legalizacji związku, odnowienia małżeństwa oraz stabilnej i szczęśliwej miłości.

- Jest to dobra prognoza na uczucia na miłość – dodała. 

Ostatnia wróżba należała do Marcina Prokopa. Wróżka postanowiła przepowiedzieć dziennikarzowi przyszłość, patrząc na wzór, który powstał z fusów po kawie.

- Tutaj same mroczne sprawy. Jest zmiana ścieżki życia, będzie zmiana, być możne nawet większa niż się spodziewasz. Duchowość i sprawy rozwoju wewnętrznego będą ważniejsze niż sprawy materialne - wytłumaczyła wróżka.

Najpopularniejsze wróżby

Najpopularniejszą wróżbą pojawiającą się na imprezach andrzejkowych jest lanie wosku. Do wykonania wróżby potrzebujemy: miskę z wodą, świeczkę oraz klucz, przez który można przelać wosk. Jak interpretować przesłanie? Po wypłynięciu wosku wyjmujemy uformowaną figurę i sprawdzamy, co przypomina nam jej cień. Każdy kształt sprawdzić można w indeksie.

Drugą równie popularną zabawą andrzejkową jest stawianie butów jeden za drugim. Po wyznaczeniu startu i mety układamy buty jeden za drugim. Ten, który pierwszy dotrze na metę, wygrywa. Właściciel obuwia może spodziewać się ślubu bądź spełni swoje największe marzenie.

Równie ciekawy sposób na wróżbę andrzejkową, która przepowie nam imię ukochanego lub ukochanej to zabawa z jabłkiem. Wystarczy obrać owoc w taki sposób, aby jego skóra była jak najdłuższa, a następnie przerzucić ją przez lewe ramie. Kształt litery, która ułoży się z obierków, symbolizuje pierwszą literę imienia partnera.

Jak wróżyć z wosku? Tajniki rytuału zdradza sama astrolog Merkurja. Zobacz wideo

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Grubson o tym, co mu w duszy gra: "Najważniejsze, żeby tworzyć, być i żyć w zgodzie ze sobą"

Tobias Topik - muzyk, który podbił świat. "Nigdy nie oczekiwałem tego, co mnie spotkało"

Okrutna zbrodnia na Dolnym Śląsku. Aresztowano 32-latka podejrzanego o zabójstwo matki

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0