Newsy

Amber Gold. Wyrok dla Marcina P. i Katarzyna P. został ogłoszony w Gdańsku

sąd

Fot. seksan Mongkhonkhamsao / Getty Images

Newsy

Amber Gold. Wyrok dla Marcina P. i Katarzyna P. został ogłoszony w Gdańsku

sąd

Fot. seksan Mongkhonkhamsao / Getty Images

Sąd ogłosił wyrok ws. afery Amber Gold. Marcin P. usłyszał wyrok łącznej kary 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego żona, Katarzyna P., 12 i pół roku. Prokuratura  wnioskowała o 25 lat więzienia. 

Wyrok ws. afery Amber Gold

Po prawie 5 miesiącach gdański sąd skończył odczytywać wyrok ws. afery Amber Gold. Katarzyna P. została skazana na 12 lat i 6 miesięcy więzienia, Marcin P. na 15 lat. Sąd nakazuje również Marcinowi i Katarzynie P. naprawienie szkód i zadośćuczynienie oszukanym klientom.

Mamy 15 osób z dodatkowymi zarzutami. Czekamy na panią Barbarę K. która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Sprawy są bardzo zaawansowane, toczą się w stosunku do kilkudziesięciu osób, głównie w Łodzi

Amber Gold. Wyrok

Amber Gold to firma oferująca inwestycje w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 proc. do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy ani odsetek.

W maju sąd uznał Katarzynę i Marcina P. za winnych oszustwa i niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W środę 16 października poznaliśmy wymiar kary. Zajęło to kilka miesięcy, bo sąd odczytywał nazwiska wszystkich kilkunastu tysięcy pokrzywdzonych.


Zobacz film: Proces Amber Gold. Źrodło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0