Gwiazdy

Alessia Cara. Znana wokalistka, która wolałaby nie być sławna

Gwiazdy

Alessia Cara. Znana wokalistka, która wolałaby nie być sławna

Alessia Cara mimo młodego wieku, ma na koncie wiele prestiżowych nagród i bardzo chwalony przez ekspertów dorobek płytowy. Co jest celem wokalistki? Kto ją wspiera? Jak radzi sobie z krytyką? Z Alessią Carą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

Alessia Cara (właściwie Alessia Caracciolo) to dwudziestodwuletnia kanadyjska piosenkarka tworząca dzieła muzyczne w stylu pop, elektropop i R&B. Jest również autorką tekstów.

Mając 10 lat zaczęła samodzielnie uczyć się gry na gitarze. Sztukę tę opanowała szybko i to w stopniu pozwalającym jej na swobodne wykonywanie swoich ulubionych piosenek. Trzy lata później, chcąc się wybić, założyła w mediach społecznościowych własny kanał, na którym zamieszczała własne, akustyczne interpretacje światowych przebojów. Mając 18 lat, Alessia podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Def Jam.

>>> Zobacz także:

Debiutancki album Cary, wydany w 2015 roku nosi tytuł "Know-It-All". Płyta była przyjęta z entuzjazmem, a w Stanach Zjednoczonych otrzymała status złotej. To z niej pochodzą takie hity jak: "Wild Things", "Scars To Your Beautiful" i "Here". Ten ostatni kawałek znalazł się na liście "must hear song" tworzonej przez Cosmopolitan, a magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 21 miejscu z 50 najlepszych utworów 2015 roku. Sukces debiutanckiego albumu Cary przyczynił się do zdobycia przez artystkę nagrody Grammy w kategorii Best New Artist. W listopadzie 2018 roku do sprzedaży trafił drugi album wokalistki, "The Pains of Growing". Krążek promował m.in. singel "Growing Pains".

Wokalistka nie dba o sławę. Celem Alessi jest natomiast to, by jej muzyka przetrwała lata.

Karierę artystki bardzo wspiera rodzina, zwłaszcza mama.

Ona była pierwszą osobą, która powiedziała, że odniosę sukces w branży muzycznej. Była o tym przekonana. Mówiła mi: <<zobaczysz, będziesz kimś>>. Moja mama bardzo mi pomogła w siebie uwierzyć.

- wyznała Alessia Cara.

Niestety wokalistka musiała mierzyć się też z bardzo krytycznymi komentarzami, zwłaszcza po zdobyciu Grammy.

Było mi ciężko się z tym uporać. Myślałam sobie, co ja takiego zrobiłam? Co zrobiłam źle? (...) Ale teraz już na to nie pozwalam, nie patrzę na komentarze.

- przyznała.

Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
19.08.2019
amethyst
we love her