Newsy

Alert RCB informuje o objęciu strefą epidemiczną 

telefon, koronawirus

Anton Petrus/GettyImages

Newsy

Alert RCB informuje o objęciu strefą epidemiczną 

telefon, koronawirus

Anton Petrus/GettyImages

Uwaga! Zasłoń usta i nos - przypominają alerty RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła wiadomości SMS z informacją o planowanym objęciu danego powiatu żółtą lub czerwoną strefą epidemiczną.

W czerwonej strefie, czyli obszarze z największymi restrykcjami, od soboty 17 października znajdą się 152 powiaty z 16 województw. Obejmie ona 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Reszta kraju będzie w strefie żółtej.

Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła wiadomości SMS z informacją o planowanym objęciu danego powiatu żółtą lub czerwoną strefą epidemiczną. 

Uwaga! Zasłoń usta i nos

- przypominają alerty RCB.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - alert   

Mieszkańcy w piątek otrzymują alerty RCB, w których oprócz apelu o przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa Centrum zamieściło też link odsyłający bezpośrednio do rządowej strony internetowej z informacjami o obowiązujących w strefie czerwonej obostrzeniach

Alerty RCB - czyli system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach - zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego są wykorzystywane w celu informowania mieszkańców o wprowadzaniu konkretnych stref od tygodnia. Alerty z informacją o obostrzeniach trafiają też do użytkowników telefonów komórkowych, którzy przekraczają granicę Polski.

Koronawirus w Polsce 

W piątek resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 u kolejnych 7705 osób. Zmarło też 132 chorych, czyli najwięcej od początku epidemii. 12 spośród zmarłych chorowało tylko na wywoływaną koronawirusem COVID-19. 120 osób miało choroby współistniejące.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185. 

Dotąd najwyższy dzienny bilans zakażeń zanotowano w czwartek, 15 października, gdy poinformowano o wykryciu 8099 nowych przypadków. 

„Wymaz to jest 20 sekund”, ale w kolejce do badań na koronawirusa we Wrocławiu czeka się wiele godzin. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Lek przeciwwirusowy remdesivir nie pomaga chorym na COVID-19. WHO wyjaśnia, dlaczego

Badania nad szczepionką na COVID-19 zostały wstrzymane. U jednego z ochotników wykryto "niewyjaśnioną chorobę"

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? "Musimy bardzo spokojnie podejść do tematu"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0