Newsy

Alber Elbaz nie żyje. Projektant miał zaledwie 59 lat

Kwiat i świeca

izzzy71/GettyImages

Newsy

Alber Elbaz nie żyje. Projektant miał zaledwie 59 lat

Kwiat i świeca

izzzy71/GettyImages

W wieku 59 lat zmarł Alber Elbaz, projektant i dyrektor kreatywny domu mody Lanvin. Przyczyną śmierci mężczyzny było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje. Projektant odszedł w sobotę nad ranę w jednym z paryskich szpitali. Jak poinformowano, przyczyną śmierci artysty było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Elbaz miał zaledwie 59 lat.

– Alber zasłużył na miano jednej z najznamienitszych postaci współczesnej mody. Wszyscy podziwialiśmy jego inteligencję, wrażliwość i kreatywność – powiedział w rozmowie z WWD Johann Rupert, założyciel grupy Richemont, która współpracowała z projektantem. – Straciliśmy nie tylko niezwykłego współpracownika, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela – dodał.

Alber Elbaz - kariera

Alber Elbaz przyszedł na świat 6 lutego 1961 roku w Casablance. W wieku 24 lat za pożyczone od rodziców pieniądze przeniósł się do Nowego Yorku, aby spróbować swoich sił w świecie mody. Kilka lat później przeprowadził do Paryża, gdzie kontynuował naukę u najlepszych.

Projektant przez 15 lat był dyrektor kreatywnym w domu mody Lanvin. W czasie swojej kariery współpracował z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. W minionym roku, po pięcioletniej przerwie, reaktywował swoją autorską markę – AZ Factory.  W roku 2007 otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej za zasługi dla francuskiej mody.

Porozmawiajmy przy kolacji o… śmierci

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

14-latka zginęła na torze motocrossowym. "Skoczyła z górki, nagle się przewróciła"

Nie żyje gwiazda światowych scen muzycznych. Wydała 173 płyty

Nie żyje Aleksandra Karzyńska. Aktorka miała 94 lata

Źródło: vogue.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
62
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0