Gorące tematy

Polska królowa psich zaprzęgów zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata

Gorące tematy

Polska królowa psich zaprzęgów zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata

Agnieszka Jarecka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów we francuskich Alpach. Tytuł wywalczyła wraz z 7-letnim Kodim i 2-letnim Fido.

Mieszkanka Mikołowa, Agnieszka Jarecka czyli królowa psich zaprzęgów zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w skijoringu. 

Skijoring to widowiskowa i ekstremalna dyscyplina sportu, w której prym wiodą Skandynawowie. Skirojing to rodzaj sportu zimowego polegającego na wyścigu na śniegu narciarzy (maszerów) ciągniętych przez jednego lub dwa psy. 

Tym razem jednak zwyciężyła Polka - wyprzedziła Finkę i Norweżkę.


Kim jest Agnieszka Jarecka?

Agnieszka Jarecka należy do Sekcji Psich Zaprzęgów Trango, od 22 lat startuje w zawodach psich zaprzęgów. Od tego czasu ten sport stał się jej hobby, ale również sposobem na życie. 

Poświęcam wiele czasu na treningi, każdą wolną chwilę spędzam z moimi psami dbając o ich kondycję i prawidłowy rozwój. Obecnie posiadam 5 psów zaprzęgowych rasy greyster/eurodog – są to wyhodowane ok. 30 lat temu w Norwegii specjalne mieszanki wyżła niemieckiego, charta angielskiego, pointera stworzone do sprinterskich wyścigów psich zaprzęgów - powiedziała o sobie w jednym z wywiadów Agnieszka Jarecka.

W skład teamu Agnieszki Jareckiej wchodzą: pięcioletni Kodi, dwuletni Aspen i Zula, trzymiesięczny Fido oraz dwunastoletnia letnia emerytka Shila. 

Agnieszka Jarecka specjalizuje się w bikejoringu czyli jeździe na rowerze górskim z psem, a w zimie w skijoringu czyli jeździe na nartach biegowych z psem. Są to dyscypliny indywidualne sportu psich zaprzęgów.

Co sądzisz o tym artykule?
7
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0