Gorące tematy

Polska królowa psich zaprzęgów zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata

Agnieszka Jarecka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów we francuskich Alpach. Tytuł wywalczyła wraz z 7-letnim Kodim i 2-letnim Fido.

Mieszkanka Mikołowa, Agnieszka Jarecka czyli królowa psich zaprzęgów zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w skijoringu. 

Skijoring to widowiskowa i ekstremalna dyscyplina sportu, w której prym wiodą Skandynawowie. Skirojing to rodzaj sportu zimowego polegającego na wyścigu na śniegu narciarzy (maszerów) ciągniętych przez jednego lub dwa psy. 

Tym razem jednak zwyciężyła Polka - wyprzedziła Finkę i Norweżkę.


Kim jest Agnieszka Jarecka?

Agnieszka Jarecka należy do Sekcji Psich Zaprzęgów Trango, od 22 lat startuje w zawodach psich zaprzęgów. Od tego czasu ten sport stał się jej hobby, ale również sposobem na życie. 

Poświęcam wiele czasu na treningi, każdą wolną chwilę spędzam z moimi psami dbając o ich kondycję i prawidłowy rozwój. Obecnie posiadam 5 psów zaprzęgowych rasy greyster/eurodog – są to wyhodowane ok. 30 lat temu w Norwegii specjalne mieszanki wyżła niemieckiego, charta angielskiego, pointera stworzone do sprinterskich wyścigów psich zaprzęgów - powiedziała o sobie w jednym z wywiadów Agnieszka Jarecka.

W skład teamu Agnieszki Jareckiej wchodzą: pięcioletni Kodi, dwuletni Aspen i Zula, trzymiesięczny Fido oraz dwunastoletnia letnia emerytka Shila. 

Agnieszka Jarecka specjalizuje się w bikejoringu czyli jeździe na rowerze górskim z psem, a w zimie w skijoringu czyli jeździe na nartach biegowych z psem. Są to dyscypliny indywidualne sportu psich zaprzęgów.

Co sądzisz o tym artykule?
7
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0