Gwiazdy

Agnieszka Chylińska w szczerym wyznaniu: "Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski"

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska w szczerym wyznaniu: "Dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski"

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska odniosła się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Zapewniła, że wspiera kobiety, które przeciwko niemu protestują. Wokalistka,która rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, tym razem zrobiła wyjątek. W niezwykle poruszającym nagraniu ujawniła, że jej dzieci wymagają specjalnej troski. 

Agnieszka Chylińska ma chore dzieci

Trybunał Konstytucyjny uznał, że prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z ustawa zasadniczą. 

Odnosząc się do tego orzeczenia Agnieszka Chylińska przyznała, że jest tym przerażona i zbulwersowana.

Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło

- mówi artystka w sześciominutowym, pełnym emocji nagraniu opublikowanym na Instagramie. 

Wokalistka jest mamą trójki pociech - Ryszarda, Estery i Krystyny. Jak ujawniła, dwoje z nich jest dziećmi "szczególnej troski". 

Zaznaczyła przy tym, że nigdy o tym publicznie nie mówiła i się nie żaliła, jak jest jej ciężko. 

Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane państwo. Dlatego szczególnie mnie, jako mamie, jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci i osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jaki powinny być zaopiekowane 

- podkreśla gwiazda. 

Agnieszka Chylińska ma dzieci specjalnej troski

Komentując decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji Agnieszka Chylińska podkreśliła, że jej zdaniem jest to kwestia sumienia. 

Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać czegokolwiek, zakazywać czegokolwiek, to jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna, każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną. Potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same i z tym żyjemy do końca naszych dni 

- powiedziała piosenkarka. 

Ona sama na co dzień boryka się z różnymi trudnościami wynikającymi z tego, że jej dzieci wymagają więcej troski i opieki. Gdyby nie prywatne i społeczne placówki, nie dałaby sobie rady.

Nigdy nie chciałam, żeby ktoś żył tak jak ja (...) Nie chciałam, żeby ktoś, kto się waha, wiedząc o tym, że jego dziecko może urodzić się chore, ma podejmować decyzję patrząc na moje życie

 - mówiła wokalistka.

Agnieszka Chylińska zapewniła, że wspiera wszystkie kobiety, które teraz rozpaczają i głośno o tym mówią.

Maja Ostaszewska zabiera głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego: "Polki są mądre i nie traktują aborcji jak fanaberii". Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Bunt gwiazd wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. "Straszny dzień dla polskich kobiet"

Spotkała się z Libankami walczącymi o wolność kobiet. "Jak im wytłumaczyć, że w Polsce miałyśmy te prawa i je straciłyśmy?"

Joanna Koroniewska straciła sześć ciąż: "Przez wiele lat nie mogłam o tym mówić. Za każdym razem czułam się gorsza"

Co sądzisz o tym artykule?
160
31
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
22.03.2021
MalTeska
Jeśli osoba mająca dzieci, w tym dwoje z niepełnosprawnością, tak mówi to coś w tym jest. Bycie rodzicem dziecka lub dzieci chorych nie jest łatwe. I nikt mi nie powie, że jest. A Państwo po prostu nie pomaga. I rodzice zostają tak naprawdę zostawieni sami sobie.
Sama jestem osobą z niepełnosprawnością i wiem z czym zmagali się rodzice. I z czym zmagam się ja, bo dorosłe życie osoby niepełnosprawnej nie jest łatwe. Przykład? Skonczylam 2 kierunki studiów i nie mam pracy.
26.10.2020
Dp
Ma rację bo to my kobiety musimy pod sercem nosić istotę która się urodził ale wiedząc że to życie jest zagrożone to czy MY mamy prawo żeby ta małaistotka tak cierpiała od pierwszych dni
25.10.2020
Ok
Aga jesteś Wielka.♥️
25.10.2020
Antyaborcyjna
A dlaczego kobiety mają decydować o życiu lub śmierci dziecka? Jeśli jest już życie dlaczego można je zniszczyć? Nie trzeba patrzeć na to jak na decyzję życia lub śmierci, jeśli nie czuje się na siłach aby poradzić sobie z chorobą dziecka to może oddać do adopcji, nie musi od razu zabijać dla własnej wygody. Nikt nie mówił że życie jest łatwe. Przecież to są już żywe istoty, dzieci, popatrzcie na zdjęcia z aborcji a zrozumiecie.
Rozwiń wszystkie komentarzy