Gwiazdy

Agata Młynarska opublikowała niezwykle przejmujący wpis. "Nie miałam nawet siły na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka"

Agata Młynarska

TVN Style/x-news

Gwiazdy

Agata Młynarska opublikowała niezwykle przejmujący wpis. "Nie miałam nawet siły na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka"

Agata Młynarska

TVN Style/x-news

Agata Młynarska to synonim dziennikarskiego sukcesu. Gwiazda TVN Style ma za sobą pracę w największych polskich telewizjach, gdzie zawsze prowadziła popularne i chętnie oglądane programy. Młynarska była też redaktor naczelną serwisu internetowego i magazynu dla kobiet. I kiedy mogło by się wydawać, że w jej życiu nigdy nie zdarzały się gorsze momenty, dziennikarka zaskoczyła swoich fanów przejmującym wpisem.

Agata Młynarska o depresji

Agata Młynarska z okazji Ogólnopolskiego Dnia Depresji dodała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie, do którego pozowała bez makijażu, a na jej twarzy widoczne są cienie pod oczami. Fotografię opatrzyła następującym komentarzem:

- 23.02.2021 to ogólnopolski dzień depresji. Wiele razy zdarzało mi się nie mieć siły na nic, nawet na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka. Działałam na automatycznym pilocie, z wyuczonym uśmiechem, który odczuwałam jako fizyczny ból. Bolało mnie zresztą całe ciało. Nie mogłam spać,budziłam się nad ranem z nieuchwytnym niepokojem, myślówą, drżeniem serca. W pracy byłam jak maszyna, sprawna, skuteczna, energiczna. I to mi się nie zgadzało, to mnie zwodziło. Tłumaczyłam sobie, że skoro daję radę w pracy i w domu, to nie mogę się nad sobą rozczulać i muszę się wziąć do kupy, pozbierać - napisała szczerze dziennikarka. 

Depresja - do kogo zgłosić się po pomoc?

Agata przyznała jednocześnie, że w trudnych momentach swojego życia nie bała się sięgać po pomoc specjalistów. W końcu zdecydowała się także na udział w psychoterapii:

- Ale życie wywracając po raz kolejny mój plan, wyrzuciło mnie na skraj rozpaczy i trafiłam do psychiatry a potem na terapię. Od tamtej pory mam pod kontrolą swój nastrój, daję sobie prawo do smutku i zmęczenia ale wiem, że niekontrolowane, prowadzą do depresji. Wiele lat terapii pozwoliło mi zrozumieć mechanizmy, które na przestrzeni lat zostały zakłócone. Bardzo powoli, przedzierając się przez uczucia, trudne emocje, łzy, niechęć, zdrowiałam i odnajdywałam spokój, nabierałam sił. I mówię Wam - to się da zrobić! To jest możliwe! - kontynuowała. 

Gwiazda telewizji zachęciła jednocześnie do tego, aby korzystać z pomocy specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrii, kiedy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy:

- Jest tylko jeden warunek - trzeba zaufać w sens pomocy profesjonalistów - lekarzy i psychoterapeutów. Trzeba też zdobyć się na odwagę, by poprosić o pomoc. Z całego serca uczulam Was na "złapanie" Waszego samopoczucia. Przyjrzyjcie się sobie, nie odkładajcie na później, bo później może znaczyć za późno! Rozejrzyjcie się, pogadajcie z bliskimi jak się czują, jak sobie radzą z tym, co zwaliło się nam wszystkim na głowę, w czym siedzimy od roku...

Depresja - choroba o różnych obliczach

Na koniec dziennikarka dodała, że depresja może mieć różne oblicza. To choroba, która nie wybiera. Przydarza się zarówno ludziom, którzy odnoszą spektakularne sukcesy, jak i tym, których domeną jest nieustająca melancholia:

- Depresja może mieć uśmiechniętą i radosną twarz! Kryje się pod powieką, zatruwa myśli i uczucia. Każda depresja jest inna. Ma różne oblicza. Jest chorobą, którą trzeba leczyć. Nie ma w niej nic wstydliwego! A terapia jest najwspanialszą drogą do wewnętrznej harmonii, poznania siebie i rozwoju! Wysyłam moc dobrej energii chorującym na depresję i życzę Wam zdrowia – podsumowała swój wpis dziennikarka.

Agata Młynarska zabrała tym samym niezwykle ważny głos w temacie, o którym mówią świecie. 23 lutego to faktycznie Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i troski o ludzi się z nią zmagających. Temat ten podejmowaliśmy także na antenie Dzień Dobry TVN:

Depresja - główna przyczyna samobójstw. Gdzie szukać pomocy w walce z tą chorobą?

O Dniu Walki z Depresją pisała też na swoim Instagramie Małgorzata Ohme: 

Małgorzata Ohme zdjęciem bez filtra nawiązała do Dnia Walki z Depresją. "Tak wyglądam rano"

Zobacz też: 

Anna Lewandowska wspiera osoby zmagające się z depresją: "To choroba, z którą nikt nie powinien być sam"

Zobacz wideo: Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Co sądzisz o tym artykule?
90
15
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0