Gorące tematy

500 złotych na premie świąteczne. Sprawdź jakie prezenty szykują pracodawcy

Według najnowszych badań pracodawcy coraz częściej planują przyznać swoim pracownikom premie z okazji świąt. Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BIS, opowiedział o najczęstszych bonusach bożonarodzeniowych. 

W tym roku pracodawcy chcą wydać więcej pieniędzy na świąteczne inicjatywy pracownicze, niż w latach poprzednich. Jak wynika z badania „Plany Pracodawców”, co piąty szef zamierza przeznaczyć około 500 złotych na każdego pracownika. Najczęstszym bonusem jest organizacja świątecznego spotkania pracowniczego, które planuje aż 47% pracodawców.

Nie jest tak, że mamy jeden rodzaj premii czy bonusu, który przed świętami jest pracownikom przekazywany. Jest to zróżnicowane – zauważył gość Dzień Dobry TVN - Nie obserwowaliśmy takiego trendu w zeszłym roku. W tym roku pracodawcy są wyjątkowo hojni i objawia się to w bardzo wielu rzeczach. Tylko 16% pracodawców powiedziało w badaniach, że przed Świętami nic nie chce dać swoim pracownikom, a pozostali chcą coś zaoferować pracownikom.

Rodzaje premii świątecznych:

  • spotkanie świąteczne;
  • premia (dodatkowe wynagrodzenie);
  • bon podarunkowy (np. bon na zakupy w jakimś sklepie);
  • upominek (np. wino);
  • udział w akcji charytatywnej.

Premie, bony, upominki

Kilka lat temu bony i bonusy zamiast być dodatkiem do wypłaty były jej częścią. Obecnie, pracodawcy coraz chętniej wyrażają swoje uznanie dla pracowników.

Mamy bardzo ciekawa sytuację na rynku pracy, w przeciągu ostatnich 2-3 lat pracodawcy musieli zrozumieć to, że relacje z pracownikami są coraz ważniejsze – powiedział Paweł Blajer.

Zobacz też:

Misie TVN 2019 już od 7 grudnia. Jakie mają imiona? 

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy jednym z najpiękniejszych na świecie

"Jedyna pijana choinka na całym świecie". Krzywe drzewko w Pucku hitem sieci

Co sądzisz o tym artykule?
45
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0