Gorące tematy

500 złotych na premie świąteczne. Sprawdź jakie prezenty szykują pracodawcy

Gorące tematy

500 złotych na premie świąteczne. Sprawdź jakie prezenty szykują pracodawcy

Według najnowszych badań pracodawcy coraz częściej planują przyznać swoim pracownikom premie z okazji świąt. Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BIS, opowiedział o najczęstszych bonusach bożonarodzeniowych. 

W tym roku pracodawcy chcą wydać więcej pieniędzy na świąteczne inicjatywy pracownicze, niż w latach poprzednich. Jak wynika z badania „Plany Pracodawców”, co piąty szef zamierza przeznaczyć około 500 złotych na każdego pracownika. Najczęstszym bonusem jest organizacja świątecznego spotkania pracowniczego, które planuje aż 47% pracodawców.

Nie jest tak, że mamy jeden rodzaj premii czy bonusu, który przed świętami jest pracownikom przekazywany. Jest to zróżnicowane – zauważył gość Dzień Dobry TVN - Nie obserwowaliśmy takiego trendu w zeszłym roku. W tym roku pracodawcy są wyjątkowo hojni i objawia się to w bardzo wielu rzeczach. Tylko 16% pracodawców powiedziało w badaniach, że przed Świętami nic nie chce dać swoim pracownikom, a pozostali chcą coś zaoferować pracownikom.

Rodzaje premii świątecznych:

  • spotkanie świąteczne;
  • premia (dodatkowe wynagrodzenie);
  • bon podarunkowy (np. bon na zakupy w jakimś sklepie);
  • upominek (np. wino);
  • udział w akcji charytatywnej.

Premie, bony, upominki

Kilka lat temu bony i bonusy zamiast być dodatkiem do wypłaty były jej częścią. Obecnie, pracodawcy coraz chętniej wyrażają swoje uznanie dla pracowników.

Mamy bardzo ciekawa sytuację na rynku pracy, w przeciągu ostatnich 2-3 lat pracodawcy musieli zrozumieć to, że relacje z pracownikami są coraz ważniejsze – powiedział Paweł Blajer.

Zobacz też:

Misie TVN 2019 już od 7 grudnia. Jakie mają imiona? 

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy jednym z najpiękniejszych na świecie

"Jedyna pijana choinka na całym świecie". Krzywe drzewko w Pucku hitem sieci

Co sądzisz o tym artykule?
45
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0