Styl Życia

29. Malta Festival Poznań - 300 wydarzeń, 700 artystów w 10 dni

Styl Życia

29. Malta Festival Poznań - 300 wydarzeń, 700 artystów w 10 dni

Od 21 czerwca 2019 roku, w Poznaniu trwa 29. Malta Festival. Organizatorzy artystycznego święta w stolicy Wielkopolski przewidzieli 300 wydarzeń, podczas których obecnych jest 700 artystów i aktywistów z całego świata. Co dzisiaj będzie się działo w Poznaniu? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z dyrektorem Malta Festival Poznań Michałem Merczyńskim.

Festiwal Malta to spotkania artystów, intelektualistów i osób o różnych poglądach, którzy dzielą się wiedzą, a także doświadczeniem. Impreza jest wyjątkowa, ponieważ widzowie są nie tylko jej uczestnikami, lecz również współtwórcami.

>>> Zobacz także:

Sceną festiwalu Malta jest miasto Poznań – wraz z jego architekturą i przestrzenią publiczną, w tym na przykład galeriami, pozostającymi na uboczu życia kulturalnego dzielnicami, parkami i skwerami.

29. festiwal Malta odbywa się od 21 do 30 czerwca 2019 roku. Głównym hasłem tegorocznej edycji jest: Wojna i Pokój. Organizatorzy przygotowali 300 wydarzeń, w tym spotkania, koncerty, spektakle, warsztaty i miejskie wycieczki. W 29. festiwalu Malta bierze udział aż 700 artystów z 15 krajów. Kuratorem tegorocznej edycji jest Nástio Mosquito, artysta specjalizujący się w sztukach performatywnych i audiowizualnych.

Podczas dwóch ostatnich dni będzie można wziąć udział między innymi w warsztatach z bycia miss dla wszystkich, forum: kultura wojny w czasie pokoju, biegu dla pokoju, czy obejrzeć filmy: "Wielebny W." i „Rastos de sangue”.


Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0