Sport i fitness

17-letnia Kornelia Lesiewicz bije rekordy w biegach. Czy to talent na miarę Ireny Szewińskiej?

Sport i fitness

17-letnia Kornelia Lesiewicz bije rekordy w biegach. Czy to talent na miarę Ireny Szewińskiej?

Kornelia Lesiewicz, choć ma zaledwie 17 lat, to już media okrzyknęły, że posiada talent na miarę Ireny Szewińskiej. W miniony weekend poprawiła o ponad sekundę rekord Polski juniorek w biegu na 400 m. Poznajcie tę młodą biegaczkę, o której zapewne jeszcze wielokrotnie usłyszycie.

Kornelia Lesiewicz pobiła rekord Polski

17-letnia Kornelia Lesiewicz ma na swoim koncie rekord Polski juniorek na 400 metrów i trzeci wynik w historii na 300 metrów wśród seniorek. To także najlepszy rezultat w Europie w trwającym sezonie halowym. Dziennikarze już porównują lekkoatletkę do Ireny Szewińskiej. Jak na te słowa zapatruje się młoda biegaczka?

- Porównania do takiej ikony, jaką jest tak naprawdę cały czas dla mnie pani Irena Szewińska, na pewno mnie motywują - mówiła Kornelia Lesiewicz w Dzień Dobry TVN.

- Dzięki temu, że był ktoś taki w Polsce jak pani Irena Szewińska, to my jako Polki, "czerystometrówki", możemy porównywać się do niej i marzyć, że też kiedyś będziemy w stanie osiągnąć takie sukcesy, jakie odnosiła pani Irena Szewińska – dodała.

Jej wyniki wywołują tym większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że lekkoatletykę trenuje zaledwie 4,5 roku. Jej talent dostrzegł trener Sebastian Papuga. Obecnie biegaczka na treningi uczęszcza z uśmiechem na twarzy, ponieważ jak sama przyznała - lekkoatletyka daje jej "olbrzymie poczucie spełnienia".

Czy Kornelia Lesiewicz wystąpi na Igrzyskach w Tokio?

Kornelia nie odpowiedziała wprost na to pytanie, ale przyznała, że teraz to "młodość przejmuje stery".

- Wykorzystuję czas, który mam, który dostałam od życia. Jeśli będę miała szansę gdzieś wystartować, to tę szansę wykorzystam. To wszystko zależy od mojej ciężkiej pracy, wyników i od tego, ile dam z siebie – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Kiedyś miał problem z wejściem na górę, która ma 600 m wysokości, a teraz chce wbiec na Mont Blanc

Lekcje WF-u w trakcie pandemii są tylko fikcją? "Skutek tego za parę miesięcy naprawdę będzie katastrofalny"

Niezwykła więź matki i córki. Razem trenują męską drużynę szczypiornistów

Zobacz wideo: Kornelia Lesiewicz o rekordzie na 400 m

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0