Styl Życia

11. edycję Mam Talent wygrała czysta perfekcja, czyli Duo Destiny

We wczorajszym finale 11. edycji Mam Talent wystąpili: iluzjonista, akrobaci, tancerze, muzycy, wokaliści i sportowcy. Dali z siebie wszystko, ale największe wrażeniach na widzach zrobił występ duetu Duo Destiny. Akrobatów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak się czyją po finale. Co jest najważniejsze w ich występach - historie, którą przedstawiają czy wykonywane przez nich ewolucje? Czy często trenują? W jaki sposób? Jak wygląda ich praca nad show? Co zamierzają robić po Mam Talent?

300 tysięcy złotych i tytuł zwycięzcy "Mam Talent!" wylądował w rękach duetu akrobatycznego Duo Destiny. 22-letnia Kinga Grześków oraz 29-letni Gonzalo Roque występują razem od około dwóch i pół lat. Prywatnie są parą. Wcześniej znali się z zawodów i turniejów międzynarodowych.

Kiedy Kinga 3 lata temu dostała propozycję pracy w show na Majorce potrzebowała partnera do pary. Napisała wiadomość na facebooku do akrobatów których kojarzyła z zawodów. Gonzalo zdecydował się w ciągu 24 godzin. Zostawił poukładane życie w Portugalii i wyjechał na 8 miesięcy.

Kinga jest artystką cyrkową. W wieku 7 lat zaczęła uprawiać akrobatykę sportową. Mając 11 lat została powołana do kadry narodowej i przez 6 lat reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Kinga jest  wielokrotną mistrzynią Polski, drugą wicemistrzynią Europy oraz laureatką 3 miejsca w Pucharze Świata. 29-letni Gonzalo Roque zaczął uprawiać akrobatykę w wieku 11 lat w Samora Correia, małej miejscowości niedaleko Lizbony. W wieku 15 lat dołączył do kadry narodowej w Portugalii. Najwięcej sukcesów na Mistrzostwach Świata i Europy osiągał między 20, a 24 rokiem życia. Jest dwukrotnym  Mistrzem Europy w kategorii Senior, Mistrzem Pucharu Świata i Mistrzem Światowego Rekordu w Akrobatyce Sportowej. W 2013 r. zakończył swoją karierę i zostawił sport na ponad 2 lata. Wrócił, gdy dostał propozycję wyjechania na Majorkę z Kingą.

Ich akrobacje są bardzo skomplikowane. Jak zdradzili w rozmowie z Dzień Dobry TVN,  w pracy najważniejsze jest zaufanie. Dodali również, że bez ciężkiej pracy, sam talent niewiele jest wart.

Jednym z większych osiągnięć Duo Destiny jest udział w Światowym Festiwalu Cyrkowym w Paryżu “Cirque de Demain”. Występowali również na scenie kabaretu Moulin Rouge. Chcieliby pokazać jak bardzo współczesny cyrk różni się od jego stereotypowego wyobrażenia.

Po zakończonym programie Kinga i Gonzalo wracają do swoich codziennych obowiązków, treningów i występów. Jeszcze dziś wyjeżdżają na trzy miesiące na kontrakt do Austrii.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0