Styl Życia

11. edycję Mam Talent wygrała czysta perfekcja, czyli Duo Destiny

Styl Życia

11. edycję Mam Talent wygrała czysta perfekcja, czyli Duo Destiny

We wczorajszym finale 11. edycji Mam Talent wystąpili: iluzjonista, akrobaci, tancerze, muzycy, wokaliści i sportowcy. Dali z siebie wszystko, ale największe wrażeniach na widzach zrobił występ duetu Duo Destiny. Akrobatów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak się czyją po finale. Co jest najważniejsze w ich występach - historie, którą przedstawiają czy wykonywane przez nich ewolucje? Czy często trenują? W jaki sposób? Jak wygląda ich praca nad show? Co zamierzają robić po Mam Talent?

300 tysięcy złotych i tytuł zwycięzcy "Mam Talent!" wylądował w rękach duetu akrobatycznego Duo Destiny. 22-letnia Kinga Grześków oraz 29-letni Gonzalo Roque występują razem od około dwóch i pół lat. Prywatnie są parą. Wcześniej znali się z zawodów i turniejów międzynarodowych.

Kiedy Kinga 3 lata temu dostała propozycję pracy w show na Majorce potrzebowała partnera do pary. Napisała wiadomość na facebooku do akrobatów których kojarzyła z zawodów. Gonzalo zdecydował się w ciągu 24 godzin. Zostawił poukładane życie w Portugalii i wyjechał na 8 miesięcy.

Kinga jest artystką cyrkową. W wieku 7 lat zaczęła uprawiać akrobatykę sportową. Mając 11 lat została powołana do kadry narodowej i przez 6 lat reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Kinga jest  wielokrotną mistrzynią Polski, drugą wicemistrzynią Europy oraz laureatką 3 miejsca w Pucharze Świata. 29-letni Gonzalo Roque zaczął uprawiać akrobatykę w wieku 11 lat w Samora Correia, małej miejscowości niedaleko Lizbony. W wieku 15 lat dołączył do kadry narodowej w Portugalii. Najwięcej sukcesów na Mistrzostwach Świata i Europy osiągał między 20, a 24 rokiem życia. Jest dwukrotnym  Mistrzem Europy w kategorii Senior, Mistrzem Pucharu Świata i Mistrzem Światowego Rekordu w Akrobatyce Sportowej. W 2013 r. zakończył swoją karierę i zostawił sport na ponad 2 lata. Wrócił, gdy dostał propozycję wyjechania na Majorkę z Kingą.

Ich akrobacje są bardzo skomplikowane. Jak zdradzili w rozmowie z Dzień Dobry TVN,  w pracy najważniejsze jest zaufanie. Dodali również, że bez ciężkiej pracy, sam talent niewiele jest wart.

Jednym z większych osiągnięć Duo Destiny jest udział w Światowym Festiwalu Cyrkowym w Paryżu “Cirque de Demain”. Występowali również na scenie kabaretu Moulin Rouge. Chcieliby pokazać jak bardzo współczesny cyrk różni się od jego stereotypowego wyobrażenia.

Po zakończonym programie Kinga i Gonzalo wracają do swoich codziennych obowiązków, treningów i występów. Jeszcze dziś wyjeżdżają na trzy miesiące na kontrakt do Austrii.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0